از سوی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران صورت می گیرد:

ارایه خدمات icu در منزل بیماران

۱۳۹۴/۰۳/۰۹ - ۱۱:۵۸ - کد خبر: 149706

سلامت نیوز:خدمات icu در منزل تا پایان بهار 94 از سوی مرکز درمان در منزل ( دم ) جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران راه اندازی و ارایه می شود.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران، دکتر مراد اسماعیل زالی مدیر مرکز درمان در منزل جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران با اعلام این مطلب گفت: بخش مراقبت ویژه به خصوص بخش icu از حساس ترین بخش های استراتژیک یک بیمارستان است که علاوه بر حساسیت های مراقبتی، بار مالی زیادی برای بیمارستان، بیمه ها و بویژه بیماران بدنبال دارد.

وی ادامه داد: به علت هزینه بالای بستری در بیمارستان، طیف جید و گسترده ای از خدماتICU تعریف شده که شیوه ارایه خدمات icu در منزل است .

دکتر زالی افزود: با ارائه این خدمت در منزل میزان هزینه های درمانی به یک سوم کاهش می یابد و علاوه بر حذف هزینه بستری،بیماران می توانند در منزل و در محیط خانواده خدمات درمانی را دریافت نمایند.

وی اعلام کرد: پروتکل درمانی icu در منزل طراحی شده ومرکز دم در این راستا گام های اولیه را برداشته است،لیکن برای ارائه خدمات کامل تر نیاز به سیر مراحل قانونی آن میباشد.

مدیر مرکز درمان در منزل جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران افزود: برای اجرای این طرح، تیمی مجرب متشکل از متخصصان اورژانس،هوشبری، پزشک عمومی، پرستاران آموزش دیده و مراقبین با تجربه در این مرکز تشکیل شده و تجهیزات موردنیاز نیز در دست تهیه است و پیش بینی می شود واحد icu در منزل تا پایان بهار94 به بهره برداری کامل برسد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.51271s, 19q