دبیر انجمن داروسازان ایران:

گردش اقتصادی داروخانه ها متزلزل شده است

۱۳۹۴/۰۳/۰۹ - ۱۲:۳۱ - کد خبر: 149715

سلامت نیوز: دبیر انجمن داروسازان ایران، گفت: تنها ۴۵ درصد از گردش دارویی کشور به بخش خصوصی اختصاص دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، دکتر سید مهدی سجادی با اشاره به اینکه طبق طرح تحول نظام سلامت تمام خدمات درمانی و دارویی مورد نیاز بیماران در خود بیمارستان ها و مراکز درمانی به آن ها ارائه می شود، گفت: با اجرای طرح تحول در بخش دارویی شاهد کاهش چشمگیر تعداد نسخ در داروخانه های خصوصی هستیم که ادامه این روند اقتصاد داروخانه های این بخش را تضعیف می کند.

وی با اشاره به اینکه تعهد نظام سلامت در طرح تحول بر پوشش خدمات بستری و سرپایی بیماران است، اظهار داشت: پوشش صد در صدی خدمات سرپایی سبب شده داروخانه های بخش خصوصی که در حریم مراکز و بیمارستان های دولتی هستند، تحت تاثیر قرار گرفته و تعداد مراجعه به این داروخانه ها کاهش چشمگیری داشته باشند.

سجادی با بیان اینکه بالغ بر ۵۵ درصد از کل گردش دارویی کشور مربوط به بخش دولتی است افزد: تنها ۴۵ درصد از گردش دارویی کشور به بخش خصوصی اختصاص یافته که آسیب های متعددی را به این بخش وارد می کند.

وی با تاکید بر اینکه در طرح تحول نظام سلامت، از داروخانه های بخش خصوصی هیچ حمایتی صورت نگرفته است، تصریح کرد: تمامی تسهیلات و داروهای خاص به بخش دولتی اختصاص یافته واین انحصار اقتصاد داروخانه های خصوصی را با چالش مواجه کرده است.

سجادی با اشاره به آخرین پرداخت سازمان های بیمه گر به داروخانه ها که در دی ماه سال گذشته بوده است، خاطرنشان کرد: با کاهش فرانشیز بیمار و تعهد سازمان های بیمه گر جهت پرداخت مطالبات موسسات پزشکی از جمله داروخانه ها گردش اقتصادی این مراکز متزلزل شده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.76189s, 18q