مراجعه‌كنندگان به عابربانك‌ها توصيه‌هاي ايمني را جدي بگيرند

كمين 2 مجرم كنار عابربانك‌ها براي خالي كردن حساب‌ مشتريان

۱۳۹۴/۰۳/۰۹ - ۱۶:۱۷ - کد خبر: 149758

سلامت نیوز:دو سارق خشن كه متهم هستند با تهديد چاقو، كارت عابربانك افراد را سرقت كرده و به حساب آنها دستبرد مي‌زدند، سرانجام گرفتار پليس شدند.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از جوان آنلاین ،پنجم ارديبهشت‌ماه بود كه مرد جواني به كارآگاهان پايگاه چهارم پليس آگاهي تهران خبر داد دو سارق زورگير كارت عابربانك او را سرقت و موجودي حسابش را برداشت كرده‌اند. او توضيح داد: دو پسر جوان تماس گرفتند و گفتند به خاطر نياز فوري به پول مي‌خواهند خودروي سواري‌شان را بفروشند. من هم كه ديدم قيمت خودرو مناسب است براي ديدن آن در فلكه سوم تهرانپارس با آنها قرار گذاشتم. فروشنده گفت كه بايد پول را به صورت نقد پرداخت كنم. من هم قبول كردم و براي اطمينان به عابربانك مراجعه كردم. بعد هم موجودي گرفتم و رسيد 64 ميليون تومان موجودي را به آنها نشان دادم. در راه برگشت بوديم كه ناگهان دو پسر جوان با چاقو به من حمله و كارت عابر بانكم را سرقت كردند و گريختند. ساعتي بعد و در حالي كه هنوز موفق به مسدود كردن حسابم نشده بودم، متوجه شدم همه موجودي‌ام را به كارت‌هاي ديگر منتقل كرده‌اند.


بعد از مطرح شدن شكايت، كارآگاهان به دستور قاضي دست به تحقيق زدند و متوجه شدند سارقان بعد از انتقال موجودي حساب شاكي به حساب‌هاي ديگر از چند طلافروشي در جنوب شهر سكه و طلا خريده‌اند. تحقيقات بيشتر از صاحبان حساب نشان داد سارقان قبل از حادثه، اوراق هويتي آنها را سرقت و با آن حساب بانكي افتتاح كرده بودند.


در شاخه ديگري از بررسي‌ها، كارآگاهان راهي محل‌هاي خريد سكه و طلا در شهرك وليعصر شده و از صاحبان مغازه‌ها تحقيق و دوربين‌هاي مداربسته را بررسي كردند. از آنجا كه احتمال مي‌رفت سارقان بار ديگر براي خريد به اين مغازه‌ها مراجعه كنند، فروشنده‌ها تحت آموزش‌هاي پليس قرار گرفتند تا اينكه شامگاه 15 ارديبهشت‌ماه پسر جواني براي خريد 50 ميليون توماني وارد يكي از طلافروشي‌ها شد. فروشنده كه به رفتار او مظنون شده بود، مأموران پليس را از ماجرا باخبر كرد. لحظاتي بعد مأموران كلانتري 153 شهرك وليعصر در طلا فروشي حاضر شدند و جوان مظنون را بازداشت كردند.
امين. خ 24 ساله در اولين بازجويي‌ها به زورگيري از مرد جوان در تهرانپارس اقرار كرد و از سوي شاكي شناسايي شد. با اقرار متهم بود كه همدست او پرويز ب. 35 ساله هم در مخفيگاهش به دام افتاد.


پرويز گفت: علاوه بر اين شيوه، همراه امين اطراف عابربانك‌ها پرسه مي‌زديم. بعد هم با زاغ‌زني از موجودي حساب و رمز بانكي افراد با خبر مي‌شديم و در فرصت مناسب با تهديد چاقو كارت عابربانكشان را سرقت و حساب‌ها را خالي مي‌كرديم.


سرهنگ كارآگاه سعدالله گزافي، رئيس پايگاه چهارم پليس آگاهي تهران بزرگ گفت: با توجه به اعتراف دو متهم به سرقت و زورگيري و سوابق آنها در ارتكاب ساير جرائم از جمله كلاهبرداري و احتمال ارتكاب ساير جرائم، دستور انتشار تصوير بدون پوشش هر دو متهم از سوي قاضي صادر شده است و از شاكيان درخواست مي‌شود براي پيگيري شكايات خود به پايگاه چهارم پليس آگاهي تهران بزرگ واقع در سيدخندان – خيابان ابوذر غفاري – بالاتر از بيمارستان رسالت – جنب كلانتري 120 سيدخندان مراجعه كنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.4381s, 18q