انتقاد از فرسودگی بیمارستان‌های سوختگی کشور

فرسودگی بیمارستان ها به تشدید عفونت‌ها دامن می‌زند

۱۳۹۴/۰۳/۰۹ - ۱۶:۵۰ - کد خبر: 149782
فرسودگی بیمارستان ها به تشدید عفونت‌ها دامن می‌زند

سلامت نیوز: عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس عملکرد وزارت بهداشت در خصوص رسیدگی به بیماران سوختگی را ضعیف عنوان و تصریح کرد: متاسفانه به خاطر نبود بیمارستان استاندارد سوختگی تعداد زیادی از این بیماران به خاطر تشدید عفونت ها جان خود را از دست می دهند که لازم است وزارت بهداشت هر چه سریعتر به این مشکل رسیدگی کند.

شهلا میرگلوی‌بیات در گفت ‌وگو با خانه ملت، با تاکید بر ضرورت احداث بیمارستان مجهز و تخصصی سوانح سوختگی در کلانشهر تهران، گفت: فرسودگی بیمارستان‌ها تشدید و رشد عفونت‌ها را در بیماران سوختگی افزایش می‌دهد، لذا ساخت و تجهیز یک بیمارستان سوختگی در تهران بسیار ضروری و لازم است.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی،با انتقاد از فرسودگی و قدمت بالای بیمارستان های سوانح سوختگی در تهران، بیان کرد: امیدواریم وزارت بهداشت بیمارستان های مجهزی برای این بیماران دایر و احداث کنند که به خاطر تشدید عفونت ها جان خود را از دست ندهند.

میرگلوبیات با بیان اینکه بیمارستان‌های سوختگی به خاطر استاندارد نبودن آمار مرگ و میر این بیماران را بالا می‌برند، گفت: متاسفانه بیمارستان های موجود در پایتخت به خاطر فرسودگی و نبود تجهیزات لازم، شرایط مناسب برای درمان این بیماران را ندارند.

این نماینده مردم در مجلس نهم با انتقاد از نبود امکانات و تجهیزات مناسب در بیمارستان های سوختگی کشور، اظهار کرد: به خاطر نبود تجهیزات مناسب در بیمارستان های سوختگی بهبودی این بیماران کاهش می یابد یا ممکن است در برخی مواقع به خاطر کیفیت پایین درمان جان خود را از دست بدهند.

وی با بیان که بیماران سوختگی مستعد عفونت هستند، تصریح کرد: متاسفانه استاندارد نبودن بیمارستان های سوختگی بروز مرگ و میر در این بیماران را به خاطر تشدید عفونت ها افزایش می دهد.

میرگلوی بیات بیان کرد: قرار بود دانشگاه علوم پزشکی بیمارستان سوانح و سوختگی مجهز در تهران راه‌اندازی کند که متاسفانه تاکنون در این خصوص اقدامی صورت نداده است در حالیکه نیاز اساسی و مبرم بیماران سوختگی احداث مرکز سوختگی استاندارد و مجهز است.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس نهم، با بیان اینکه درمان سوختگی زمان بر است گفت: سوختگی نه تنها به پوست آسیب می زند بلکه با عفونت هایی نیز همراه است که نبود بیمارستان تخصصی و امکانات مجهز، تشدید عفونت ها را در این قشر افزایش می دهد و منجر به مرگ آنها می شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت باید تمام تلاش خود را در راستای احداث بیمارستان تخصصی مجهز سوختگی انجام دهد تا به خاطر قدمت بالای بیمارستان ها شاهد افزایش مرگ و میر این بیماران نباشیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.39192s, 18q