دبیرکل جمعیت هلال احمر:

هلال احمر سیاسی نیست

۱۳۹۴/۰۳/۰۹ - ۱۷:۱۸ - کد خبر: 149789

سلامت نیوز: دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت: مشی هلال احمر عدم انجام کار سیاسی است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، علی اصغر احمدی در دیدار جوانان هلال احمری با سید حسن خمینی گفت: سن من اجازه م‌یدهد که خاطراتی از امام نقل کنم.
وی ادامه داد: سال 60 یا 61 در زمان خدمت در سپاه چند باری نزد امام رسیدیم، اوایل انقلاب بود که امام وقتی فهمیدند که هیاتی از امریکا برای مذاکره به ایران دارد می‌آید گفتند که هیچ کس حق ندارد با آنها مذاکره کند و این گونه بود که هواپیمای آنها اصلاً وارد ایران نشد.
احمدی افزود: مورد دیگر در جریان فتح دوم مهران بود و وقتی جوانان فهمیدند امام مایل به فتح مهران هستند، تمام مراحل عملیات را یک شبه انجام دادند.
وی با بیان اینکه امام با سرانگشت تدبیر خود دنیا را اداره می‌کرد گفت: ایشان عمل صالح و ایمان را داشت و موجب شد تا خداوند محبت او را در همه اعصار در قلوب مردم قرار دهد.
دبیرکل جمعیت هلال احمر با اشاره به تجاوز سعودی ها به یمن گفت: امروز شرایط خاورمیانه را مشاهده کنید و ببینید که دشمن چگونه فعالیت می‌کند.

وحید قبادی دانا،رئیس سازمان جوانان هلال احمر نیز در این دیدار تاکید کرد: ما باید از تاریخ درس بگیریم و نگذاریم رهبرمان تنها بماند و خدا نیارد روزی که تاریخ تکرار شود.
وی گفت: بیشتر از اینکه از واژه راحل برای حضرت امام استفاده شود از واژه رهبر عظیم الشان استفاده می شود. این نشان می دهد که راه و تفکر امام زنده است و ما باید آن را ادامه دهیم.
قبادی دانا خاطرنشان کرد: خدا نیاورد روزی را که تاریخ تکرار شود و ما به مانند کوفیان رهبر خود را تنها بگذاریم.
وی با بیان اینکه باید پشتیبان رهبر باشیم گفت: در کربلا مولایمان تنها ماند و دیگر نباید این صفحه از تاریخ تکرار شود.
رئیس سازمان جوانان هلال احمر با بیان اینکه باید قدردان حضرت امام(ره) باشیم گفت: امیدوارم با تأسی از امام و مقام معظم رهبری بتوانیم قدردان آنها باشیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.2221s, 18q