ميرزا بيگي:پرستاران بخش خصوصي از متضررترين قشر پرستاري هستند

۱۳۸۷/۱۱/۱۶ - ۱۱:۰۷ - کد خبر: 14981
 ميرزا بيگي:پرستاران بخش خصوصي از متضررترين قشر پرستاري هستند
غضنفر ميرزابيگي‌ در همايش پرستاران استان تهران با بيان اينکه در زمان حاضر به تعداد بيمارستان هاي خصوصي ، تصميم گيرنده دراين حوزه داريم،‌گفت:‌ نتيجه گيري در بخش خصوصي دير اتفاق مي افتد .
ميرزابيگي گفت:‌ پرستاران بخش خصوصي در صورت عملياتي شدن تعرفه گذاري خدمات و همچنين لايحه ارتقا بهره وري نيروهاي باليني نظام سلامت اگر از بخش دولتي و تامين اجتماعي ، سبقت نگيرند ، عقب مي مانند.
وي اظهار اميدواري کرد که پرستاران بخش خصوصي در اين راستا تعاملات خوبي با سازمان نظام پرستاري داشته باشند.
وي همچنين در خصوص لايحه ارتقا بهره وري نيروهاي باليني نظام سلامت گفت:‌درا ين لايحه هشت ساعت از ساعات کاري پرستار کم مي شود و ساعت کار در شيفت هاي شب و ايام تعطيل با ضريب يک و نيم و کار در عصر نيز با ضريب يک و دو دهم محاسبه مي شود .
به گفته ميرزابيگي شيفت هاي کاري ياد شده معمولا پرستار ندارد و ضرر آن نيز متوجه مردم و بيمان مي شود.
وي در خصوص نوع پرداخت ها در اين لايحه نيز گفت :‌ نوع پرداخت‌ها نيز بر اساس اين لايحه به دو صورت مبتني بر عملکرد و ثابت در نظر گرفته مي‌شود که در نوع مبتني بر عملکرد جايگاهي براي پرستاران بداخلاق وجود ندارد.
وي در بخش ديگري از سخنانش به عملياتي کردن آزمون جامع پرستاري (RN) اشاره کرد و گفت : پرستاران در همه جاي دنيا هر چهار سال يک بار اين آزمون را مي دهند و اگر قبول نشدند بايد بر کنار شوند اما با توجه به معضلاتي که در کشور ما وجود دارد نمي توانيم مخاطره چنين اقدامي را بپذيريم.
رييس کل نظام پرستاري افزود : بايد به جنبه هاي مثبت آزمون ياد شده توجه کرد و اين موضوع را در نظر بگيريم که اگر يک پرستار اين آزمون قبول شد ،‌چه مزايايي را مي تواند بگيرد.
وي همچنين به عضو شدن پرستاران در بيمه مسووليت مدني نظام پرستاري تاکيد کرد و گفت:‌ پرستاران تلاش کنند که شامل اين بيمه شوند تا اگر مشکلي براي آنها پيش آمد در امر ديه مشکلي نداشته باشند.
به گزارش ایرنا، ميرزابيگي در رابطه با اصلاح جايگاه مديريتي پرستاران در ساختار دانشگاه‌ها و وزارت بهداشت گفت:‌ در اين خصوص موافقت هايي از وزير بهداشت کسب شده است.
وي تاکيد کرد :‌دفاتر پرستاري دانشگاه‌ها در اين زمينه با سازمان همکاري کامل دارندو لازم است دفتر پرستاري وزارت بهداشت کمي از حالت انفعال حاضر خارج شود.
وي در بخش ديگري از سخنانش همچنين به کمبود نيروي پرستار به عنوان يک معضل اشاره کرد و گفت: بر اساس استاندارد هاي موجود به ازاي هر تخت بيمارستاني 8/1 نفر پرستار بايد باشد که هنوز به اين ميزان نرسيده ايم .
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.82146s, 18q