آقایان بخوانند؛ چگونه از ارضای جنسی همسرمان باخبر شویم؟

۱۳۹۴/۰۳/۱۰ - ۱۱:۰۳ - کد خبر: 149822
آقایان بخوانند؛ چگونه از ارضای جنسی همسرمان باخبر شویم؟

سلامت نیوز: ارگاسم در زنان فرايندي پيچيده است و برخي از مردان نمي‌دانند در يک رابطه طبيعي زنان بايد چگونه به ارضاي جنسي برسند.

یک اورولوژیست و استاد دانشگاه در گفت و گو با سلامانه در این باره اظهار داشت: «بهترین راه برای درک این مساله، افزایش آگاهی از فیزیولوژی جنسی شریک زندگی است. مردان باید بدانند که واکنش همه خانم‌ها هنگام ارگاسم یکسان نیست و شدت و ضعف دارد. ولی به‌طور کلی برخی تغییرات را همه خانم‌ها موقع ارگاسم تجربه مي‌کنند که مهم‌ترین آنها، ایجاد انقباضات در عضلات کف لگن و رحم، افزایش ضربان قلب و حالت فروکش جنسی است.»

دکتر محمدرضا صفری نژاد همچنین گفت: «توجه به این مساله نیز اهمیت بسیاری دارد؛ خانم‌ها برای رسیدن به ارگاسم، اولا باید رابطه عاطفی خوب با همسر خود داشته باشند و ثانیا برای رسیدن به ارگاسم، نیاز به 15-10 دقیقه زمان همراه با تحریکات کافی و موثر دارند اگر این اتفاق نیفتد، مطمئنا خانمی ارگاسم یا ارضای جنسی را تجربه نخواهد کرد. در صورتي‌که حدود 90 درصد مردان ظرف 2 دقيقه پس از برقراري رابطه ارضا مي‌شوند.»

رییس انجمن علمی سلامت خانواده در پایان گفت: «اگر خانمي باوجود برانگيختگي جنسي، تحريک‌هاي مناسب و صرف مدت زمان کافي نتواند ارگاسم را تجربه کند، به اختلال در ارگاسم مبتلاست.»

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.37796s, 19q