ژنها عامل مهم ارتباط بي‌خوابي و افسردگي در كودكان هستند

۱۳۸۷/۱۱/۱۶ - ۱۱:۴۳ - کد خبر: 14983
ژنها عامل مهم ارتباط بي‌خوابي و افسردگي در كودكان هستند
اين پژوهشگران متذكر شدند كه ژنها مهمترين عامل در توجيه ارتباط بين مشكلات خواب در دوران كودكي و بروز افسردگي در بزرگسالي هستند. شرح اين پژوهش در مجله «خواب» منتشر شده است.

به گزارش ایسنا، دكتر آليس گريگوري محقق كالج گلداسميت در لندن در اين باره خاطرنشان كرد: جالب‌ترين نتيجه‌اي كه از اين تحقيق حاصل شده دلايلي است كه توجيه مي‌كنند؛ چرا كه ممكن است بين مشكلات خواب و بروز افسردگي در مراحل مختلف زندگي يك فرد جوان ارتباطي وجود داشته باشد. اين مطالعه روي اطلاعات جمع آوري شده از 300 دوقلوي متولد شده در انگليس و ويلز بين سالهاي 1994 تا 1996 انجام شده است. در ابتدا از اين گروه‌ها تست اضطراب گرفته شد. دو سال وقتي دوقلوها به سن 10 سالگي رسيدند اطلاعات مربوط به مشكلات خواب و افسردگي از اين دو قلوها بدست آمد. پس از بررسي اين اطلاعات و همچنين مطالعات آزمايشگاهي محققان دريافتند كه ژنها مهمترين عامل در توجيه رابطه بين بي خوابي و افسردگي در كودكان 8 ساله هستند.

آنها ادامه دادند: اما جالب اين بود كه وقتي همين مساله در سن 10 سالگي بررسي شد معلوم گرديد كه ژنها در اين سن در توجيه همين رابطه اهميت كمتري پيدا مي‌كنند اما در عوض فاكتورهاي محيطي مهمتر مي‌شوند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.55079s, 18q