يك متخصص گوش و حلق و بيني:

سرماخوردگي و آلرژي از عوامل مستعد کننده سينوزيت حاد هستند

۱۳۸۷/۱۱/۱۶ - ۱۲:۰۸ - کد خبر: 14989
سرماخوردگي و آلرژي از عوامل مستعد کننده سينوزيت حاد هستند
دکتر محسن نراقي، متخصص گوش و حلق و بيني و عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران در گفت وگو با ایسنا، تنگ شدن مجاري سينوسي را علت گرفتاري سينوس‌ها در جريان اين بيماري‌ها عنوان کرد و افزود: در برخي موارد سرماخوردگي مجراي سينوس آن قدر تنگ مي‌شود که ترشحات نمي‌توانند به درستي خارج شوند و عفونت و باکتري در سينوس باقي ‌مانده و شروع به فعاليت مي‌کند كه باعث سينوزيت حاد مي‌شود.

اين عضو هيأت علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران، سينوزيت‌ها را به دو دسته حاد و مزمن تقسيم کرد و در ادامه افزود: عامل ديگري که ممکن است فرد را مستعد سينوزيت حاد كند، زمينه آلرژي در فرد است و افرادي که آلرژي‌هاي شديد بيني دارند مستعد ابتلا به سينوزيت‌هاي حاد هستند.

متخصص گوش و حلق و بيني با اشاره به وجود 10 سينوس افزود: پنج عدد از سينوسها در سمت راست و پنج عدد در سمت چپ قرار دارند و در کار مرطوب سازي و اعمال طبيعي بيني مانند تصفيه هواي تنفسي به بيني کمک مي‌کنند.

وي در ادامه گفت: سينوزيت يک بيماري خاص با علائم کاملا مشخص نيست و ممکن است در هر فردي به يک صورت تظاهر و طيف وسيعي از بيماري را شامل شود.

دکتر نراقي در پايان بهترين راه درمان سينوزيت حاد را پيشگيري دانست و افزود: افراد بايد مراقب باشند تا در معرض سرماخوردگي‌هاي مکرر قرار نگيرند و يا افرادي که آلرژي دارند کنترل و درمان شوند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.95311s, 18q