برخورد قانونی با تولیدکننده‌های متخلف سوسیس و کالباس

۱۳۹۴/۰۳/۱۱ - ۱۵:۴۴ - کد خبر: 150059

سلامت نیوز: مدیر کل اداره نظارت بر فراورده‌های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو درباره برخورد قانونی با متخلفان تولید کننده فراورده‌های گوشتی و لبنی توضیح داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر هدایت حسینی گفت: تمام مجوزهای بهداشتی کارخانجات تولیدی فرآورده‌های گوشتی از جمله سوسیس و کالباس و... بر اساس احراز شرایط بهداشتی واحد تولیدی و مطابق با ضوابط و استانداردهای ملی مربوطه، صادر می‌شود و بدیهی است در صورت عدم رعایت موازین فوق‌الذکر، در خصوص وضعیت مجوزهای بهداشتی صادر شده، تصمیم‌گیری و در صورت لزوم اقدام قانونی صورت می‌پذیرد.

وی همچنین به موضوع مرغ‌های مصرفی نیز اشاره کرد و بیان داشت: مواردی که دارای تاییدیه و مجوزهای مربوطه از سازمان دامپزشکی بوده و همچنین حائز شرایط بهداشتی از وزارت متبوع و استانداردهای ملی مربوطه باشند، به عنوان ماده اولیه قابل قبول در فرآورده‌های مذکور مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، حسینی در پاسخ به سوالی درباره چگونگی رسیدگی به تخلفات واحدهای تولیدی نیز اظهار داشت: اسامی تمامی این واحدهای تولیدی که براساس نتایج آزمون آزمایشگاه مرجع کنترل غذا و دارو و آزمایشگاه‌های کنترل معاونت‌های غذا و دارو سراسر کشور تخلف آنها تائید و براین اساس از سوی مراجع قضایی برایشان محکومیت صادر شده است، مطابق مقررات عمل شده و در زمان مقتضی اطلاع رسانی لازم صورت می‌گیرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.80101s, 19q