توضیح سازمان غذا و دارو درباره چگونگی عرضه یک دارو

۱۳۹۴/۰۳/۱۲ - ۱۰:۴۷ - کد خبر: 150132

سلامت نیوز: معاون اداره کل نظارت بر دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه 90 درصد از هزینه داروی اینترفرون آلفا a2 از سوی این سازمان پرداخت می‌شود، گفت: در زمینه ارایه این دارو دو نوع خدمات داریم و موارد خارج از این دو روش به هیچ وجه مورد تایید نیست.

دکتر فرزاد پیرویان در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه داروی اینترفرون آلفا a2 یکی از اسامی دوازده‌گانه پگاسیس است، گفت: در زمینه ارایه این دارو دو نوع خدمات داریم. یک نوع از این خدمات برای بیماران ویژه است که وزارت بهداشت نسبت به آنها تعهد دارد تا هزینه آنها رایگان باشد.

وی اضافه کرد: این دارو از گذشته نیز رایگان بوده و اکنون هم به صورت رایگان توزیع می‌شود. بیماران فهرست مخصوصی دارند که سهم آنها به صورت ویژه در نظر گرفته شده است.

معاون اداره کل نظارت بر دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو گفت: در سایر بیماران هم تغییری در سهم پرداختی بیماران ایجاد نشده و در مجموع 90 درصد از هزینه این دارو را وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو می‌پردازد و بیمار 10 درصد مابه تفاوت آن را پرداخت می‌کند. مواردی خارج از این دو روش به هیچ وجه مورد تایید نیست.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.21322s, 19q