وزیر بهداشت در مراسم جشن فارغ التحصیلی دانشجویان علوم پزشکی

۱۳۹۴/۰۳/۱۳ - ۱۴:۲۰ - کد خبر: 150228

سلامت نیوز: وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت: تحصیل رضایت مردم، مهم تر از تحصیل علمی است چرا که تمام ارزش آموختن به این است که بتوان به مردم عزیز کشور و حتی دنیا خدمت کنیم.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، سید حسن هاشمی در چهارمین مراسم یکپارچه دانش آموختگان دانشگاه علوم پزشکی تهران که شب گذشته در تالار وزارت کشور برگزار شد ضمن تبریک به مناسبت میلاد منجی عالم بشریت افزود: آرزو داریم به حق مولود این شب عزیز، ایران اسلامی ما بتواند در مسیر پیشرفت و بالندگی حرکت کند.

وزیر بهداشت خاطر نشان کرد: این مراسم، جشن فارغ التحصیلی نیست بلکه جشن بخشی از دوره دانش آموختگی شما است زیرا تا پایان عمر به ویژه در رشته های علوم پزشکی فارغ التحصیلی از تحصیل و تعلیم وجود ندارد و باید در جهت کسب دانش و مهارت های روز حرکت کرد.

هاشمی ادامه داد: تحصیل رضایت مردم، مهم تر از تحصیل علمی است چرا که تمام ارزش آموختن به این است که بتوان به مردم عزیز کشور و حتی دنیا خدمت کنیم.

وزیر بهداشت افزود: افرادی ارزشمند هستند که از برکت علم و دانش آنها، سایرین نیز بتوانند بهره مند شوند.

هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر نقش جوانان در کشور پس از انقلاب اسلامی اظهار داشت: امام خمینی (ره) به جوانان نه تنها علاقه بسیار زیاد بلکه اعتماد کامل داشت و باور ایشان به نسل جوان بی نظیر بود.

وی ادامه داد: در زمان پیروزی انقلاب، کشور را جوانانی اداره می کردند که متوسط سن آنها 25 تا 30 سال بود همچنین دوران دفاع مقدس نیز که برگ زرینی در تارخ ایران است را جوانان اداره کردند و شاهدیم که 80 درصد از شهدای جنگ، کمتر از 25 سال سن داشتند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه موضوع جوانان و اشتغال آنان یکی از دغدغه های رییس جمهور است ، گفت: بدون تردید تمام تلاش دولت تدبیر و امید بر این است تا فرصت هایی را برای جوانان در زمینه های مختلف مانند اشتغال فراهم کند و روند بیکاری را کاهش دهد.

هاشمی گفت: بدون تردید دانشگاه علوم پزشکی تهران یکی از افتخارات علمی و ارزشمند کشور است و به بالندگی روز افزون این دانشگاه امیدوار هستیم و البته مدیران نیز قدر این فرصت مغتنم را می دانند.

وی تأکید کرد: بزرگترین خدمت، خدمت به دانشجویان و فرزندان شریف ایرانیانی است که موفق می شوند به این دانشگاه وارد شوند.

هاشمی خطاب به دانش آموختگان گفت: امیدوارم در زندگی، روزهای خوش تحصیل و دوستی هایی که در این دوران به وجود آمده و نیز افتخاراتی را که در کنار اساتید و مسوولان دانشگاه آفریدید، هیچ گاه فراموش نکنید و پس از این تمامی لحظات زندگی برای شما مانند امروز با شادی همراه باشد و در این شب عزیز و ولادت حضرت حجت آرزو دارم که همه ملت ایران بتوانند با نشاط و شادمانی زندگی کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.39986s, 19q