عضو هیئت مدیره انجمن رادیولوژی:

بخش خصوصی جایگاهی در دولت تدبیر و امید ندارد

۱۳۹۴/۰۳/۱۵ - ۱۴:۱۰ - کد خبر: 150337
بخش خصوصی جایگاهی در دولت تدبیر و امید ندارد

سلامت نیوز: عضو هیات مدیره نظام پزشکی کرج بزرگ با بیان اینکه دولت تدبیر و امید تفکرات نزدیک به سوسیالیست ها را دارد اذعان داشت : در این تفکر بخش خصوصی جایگاهی ندارد و هر قدر هم شعار داده شود که به این بخش توجه ویژه داریم در حد همان شعار است .

به گزارش سلامت نیوز ، صداقت با اشاره به اینکه در تعیین تعرفه های پزشکی به مصوبات و خواسته های شورای عالی نظام پزشکی و انجمن های علمی تخصصی توجهی نشده است گفت: دولت در شعار می گوید با مشورت کارها را انجام داده در حالی که خواسته خود را با توانمندی اش تطبیق داده و به عنوان تصمیمی که با شورای عالی و انجمن ها گرفته به جامعه ا لقا می کند .

وی با اشاره به اینکه سیستم های دولتی ما از تریبون های شناخته شده ای مثل صدا و سیما استفاده کرده و آماری را به مردم ارائه می دهند که واقعیت ندارد ، ادامه داد : این تریبون ها حق مسئولین نظام پزشکی و شورای عالی است که نه تنها در تعرفه بلکه درخصوص آمار مسئولان بهداشت و درمان هم اظهار نظر کرده و منفعلانه در این زمینه عمل کنند.

وزارت بهداشت نقایص خود را به گردن نظام پزشکی انداخته است

عضو هیات مدیره انجمن رادیولوژی ایران با اشاره به مصاحبه های اخیرمسئولان وزارت بهداشت در خصوص سلب اختیارنظارت از نظام پزشکی گفت : مسئولان این طور وانمود می کنند که نظام پزشکی وظیفه نظارتی دارد و در صورت عملکرد نادرست این اختیار از او سلب می شود و باید گفت آیا نظام پزشکی در سایر موارد نقش خود را خوب انجام داده است ؟

به گفته صداقت اگر توافقی بین سازمان نظام پزشکی با وزارت بهداشت در خصوص سامانه ثبت شکایات تعرفه ای 1690صورت گرفته در قانون نوشته نشده است و در این ماجرا احساس می شود که وزارت بهداشت از فرصت استفاده کرده و نقص های خود را به گردن نظام پزشکی می اندازد.

وی با بیان اینکه نظام پزشکی مکلف به دفاع از حقوق و منافع جامعه پزشکی است ادامه داد : جدای از مساله توافق نظام پزشکی باید با پزشکانی که خطا می کنند برخورد کند زیرا کسانی که سالم خدمت می کنند نباید فدای تعداد اندکی که خطا می کنند شده و حقوقشان پایمال شود .

گرانفروشی خدمت درمانی به معنای رشوه نیست

عضو هیات مدیره نظام پزشکی کرج بزرگ با بیان اینکه کسانی که از کلمه رشوه برای دریافتهای غیرمتعارف برخی پزشکان استفاده می کنند باید بدانند که کلمات بار قانونی دارند اذعان داشت : رشوه عملی است که اگر وقوع آن رخ دهد فرد باید در دادگاه کیفری محاکمه شود و همانند دادگاه حقوقی نیست که مجرم به پرداخت جریمه محکوم شود بلکه در کنار جریمه مالی فرد به زندان هم می رود .

وی با بیان اینکه رشوه گرفتن پول در قبال کاری است که باید قانونا انجام شود ؛ افزود : وقتی دانسته یا ندانسته از این کلمه استفاده می شود یعنی هم از معنا و مفهموم آن مطلع نیستند و هم بار قانونی و حقوقی .

صداقت با اشاره به اینکه کلمه زیرمیزی هم معنایی ندارد ادامه داد : وقتی پزشک خدمت خود را گرانتر از قیمتی که قانون برای او مشخص کرده به بیمار می فروشد در واقع گرانفروشی انجام داده است .

وی با اشاره به اینکه یک اکثریت و اقلیت در جامعه پزشکی وجود دارد گفت : بالغ بر 90 درصد جامعه پزشکی را اکثریتی تشکیل می دهند که پایبند به قانون بوده و در مسائلی مانند پرداخت مالیات و عوارض شهرداری پیشگام هستند .

وی تصریح کرد : اقلیت جامعه پزشکی شامل 10 درصدی می شود که بدون توجه به قانون خطا می کنند و شورای عالی نظام پزشکی و رئیس کل آن سازمان باید به این نکته توجه کنند که 90 درصد اکثریت فدای 10 درصد اقلیت نشوند .

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.24986s, 18q