يك متخصص پوست و مو:

استفاده زياد از ژل و حالت دهنده‌ها، باعث ريزش مو مي‌شود

۱۳۸۷/۱۱/۱۹ - ۱۱:۱۳ - کد خبر: 15034
استفاده زياد از ژل و حالت دهنده‌ها، باعث ريزش مو مي‌شود
دکتر اميرهوشنگ احساني عضو هيأت علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران درگفت‌وگو با ایسنا، در مورد ترکيبات مواد حالت‌دهنده، بيان کرد:استفاده موردي و کم از حالت دهنده‌هاي مشکل خاصي براي ريشه مو به همراه ندارد، چرا که از سطح پوست سر جذب نمي شود.

وي بدفرمي، از دست دادن حالت، شکنندگي مو و گاه موخوره را از پيامدهاي استفاده زياد از حالت دهنده‌ها عنوان کرد و گفت: استفاده زياد و نامناسب از حالت دهنده ها ابتدا باعث آسيب ديدگي تنه مو و در نهايت باعث ريزش مو مي شود.

دکتر احساني در ادامه در مورد حالت دهنده‌هاي طبيعي مانند ژل‌هاي کتيرايي، با بيان اينكه داروهاي گياهي نقش خارجي بر مو دارند و آثار سوئي در درازمدت ندارند، گفت: با اين وجود استفاده زياد و نامناسب از کتيرا که ماده طبيعي است مي تواند باعث خرابي ساقه مو و از بين بردن شفافيت و درخشندگي آن شود.

وي با اشاره به اين مطلب که استفاده مناسب از سشوار و اتوهاي مو عوارضي به همراه ندارد يادآور شد: مو نيز مانند ديگر بافت ها به تغييرات ناگهاني دما حساس است و اگر مو در مدت کوتاهي در معرض حرارت زيادي قرار گيرد باعث آسيب تند مو مي شود.

اين متخصص پوست در پايان توصيه کرد: براي آسيب کمتر موها هنگام استفاده از سشوار و اتو، موها حتما خشک و آب گرفته باشند و حتي المقدور از درجه حرارت هاي کم استفاده شود تا اختلاف درجه حرارت باعث آسيب ديدگي مو نشود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.8551s, 20q