يك متخصص پوست:

از خريد كرم‌هاي جوان‌كننده دست‌ساز سوپرماركت‌ها و آرايشگاه‌ها اجتناب كنيد

۱۳۸۷/۱۱/۱۹ - ۱۱:۱۹ - کد خبر: 15036
از خريد كرم‌هاي جوان‌كننده دست‌ساز سوپرماركت‌ها و آرايشگاه‌ها اجتناب كنيد
دكتر نصرت پورسينا در گفت‌وگو با ایسنا، در اين خصوص اظهار كرد: انسان از دير باز طالب مسئله زيبايي بوده و دائما در طول زمان سعي در بهتر شدن و زيبا شدن نموده است، مسئله زيبايي يك واكنش عادي و نرمال است. اما در اين ميان بايد مراقب بود كه سلامتي فداي زيبايي نگردد.

وي با لزوم توجه در مصرف لوازم بهداشتي و زيبايي، توصيه كرد: اين مواد بايد داراي پروانه ساخت و استانداردهاي بين‌المللي باشد چرا كه شاهد هستيم بعضي مغازه‌ها، سوپرماركت‌ها و آرايشگاه‌ها كرم‌هاي دست‌ساز جوان كننده و بي رنگ با قيمت گزاف به مردم تجويز مي‌كنند كه مصرف آنها نه تنها هيچ نتيجه‌اي عايد فرد نمي‌كند و حتي با آلرژي و حساسيت روبه رو مي‌شود لذا توصيه مي‌شود هيچ زماني از كرم‌هاي دست ساز غيراستاندارد استفاده گردد.

اين متخصص پوست در خصوص صابون‌هاي آرايشي و بهداشتي، گفت: در هنگام خريد صابون‌ها بايد دقت لازم بعمل آيد و داراي تاريخ ساخت و انقضاء باشد و همچين نحوه استفاده از صابون و نوع آن طبق نظر پزشك تجويز شود.

دكتر پورسينا درخصوص بهداشت و سلامت ناخن‌ها در خاتمه يادآور شد:‌ گذاشتن ناخن‌هاي مصنوعي و كاشت ناخن مي‌تواند باعث ايجاد و قارچ ناخن و عفونت باكترياي ناخن گردد، همچنين چسب‌هاي ناخن باعث ايجاد آلرژي بسيار شديد و از بين رفتن صفحه ناخن مي‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.45225s, 19q