تغذيه مناسب ميزان يادگيري کودکان را افزايش مي‌دهد

۱۳۸۷/۱۱/۱۹ - ۱۱:۲۱ - کد خبر: 15038
تغذيه مناسب ميزان يادگيري کودکان را افزايش مي‌دهد
دکتر علي اکبر سياري در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اهميت صبحانه به والدين توصيه كرد: کودکان بايد پيش از رفتن به مدرسه صبحانه خورده تا ضمن جلوگيري از کاهش قندخون موجب افزايش يادگيري و بازده تحصيلي شود.

وي ادامه داد: گروهي از کودکان فرصت استفاده از يک تغذيه مناسب را نداشته و در اين ميان والدين حتما بايد با دادن يک ميان وعده مناسب کودک را به مدرسه بفرستند تا در اوقات فراغت کودک آن را استفاده کند.

دکتر سياري در خصوص رژيم غذايي کودکاني که دچار اضافه وزن و چاقي مي‌باشند، افزود: کودکاني که فاقد عوارض چاقي هستند تنها با پيشگيري از اضافه وزنشان و کودکاني که دچار عوارضي چون ديابت و مشکلات قلبي هستند، بايد در کاهش وزن خود دقت کرده و بيش از 10 درصد وزن کاهش پيدا نکند.

وي بيان داشت: کودکان دچار اضافه وزن و چاقي بايد از مصرف مواد غذايي قندي و نشاسته اي چون برنج، نان، شيريني، نوشابه جلوگيري کرده و بيشتر از سبزي و ميوه‌ استفاده کنند، همچنين بايد در روز تحرک داشته و ورزش کنند تا با اين کار باعث افزايش ضربان قلب و تعرق بدن خود شوند.

اين فوق تخصص گوارش و تغذيه کودکان با اشاره به اينکه بوفه موجود در مدارس بايد حتما داراي مواد قندي و پروتئيني باشد، بيان كرد: مسئولين در مدارس بايد سعي کنند از فروختن نوشابه و موادي که فاقد ارزش غذايي مي‌باشند جدا پرهيز کرده و کودکان را به خوردن لبنيات و ميوه تشويق كنند.

وي در پايان خاطر نشان کرد: والدين بايد براي کودکان ميان وعده‌هايي مانند ساندويچ، کيک و ميوه در نظر گرفته و حداقل سعي کنند تا کودکانشان در روز 1 تا 3 ليوان شير مصرف نمايند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.99022s, 18q