سازمان نظام پزشكي به هيچ مقام و سازماني پاسخگو نيست

۱۳۸۷/۱۱/۲۰ - ۱۰:۰۰ - کد خبر: 15049
سازمان نظام پزشكي به هيچ مقام و سازماني پاسخگو نيست
عبدالرحيم بنكدار در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: بر اساس اين مصوبه سازمان نظام پزشكي عهده‌دار وظيفه قيمت گذاري تعرفه پزشكان، نظارت و برخورد با متخلفان شد كه جزو وظايف حاكميتي است كه واگذاري چنين وظيفه‌اي در هيچ جاي دنيا سابقه ندارد.
وي با اشاره به اينكه رئيس قوه مجريه به مجلس پاسخگو است، افزود: سازمان نظام پزشكي در صورت تخلف از چارچوب‌هاي قانوني به هيچ مرجعي پاسخگو نيست و اين قانون در جهان استثناست.
بنكدار با توجه به اختلاف ناشي از تصويب سرانه درمان بين شوراي عالي بيمه و سازمان نظام پزشكي گفت:سازمان نظام پزشكي براي خودش تصميم‌گيري مي‌كند و شوراي عالي بيمه نيز با توجه به اعتبارتي كه دولت در اختيار دارد سرانه درمان را تصويب كرد.
بنكدار ادامه داد: شوراي عالي بيمه با شركت 10عضو تشكيل مي‌شوند كه معاون رئيس جمهور و چهار وزير در آن عضو هستند و سه مدير عامل بيمه خدمات در ماني از اعضاي آن هستند و دو عضو ديگر آن رئيس نظام پزشكي و سرپرست كميته امداد امام خميني(ره) هستند و پيشنهاد 6500 هزار توماني سرانه درمان در شوراي عالي بيمه با مخالفت سازمان نظام پزشكي و با موافقت نمايندگان وزارت بهداشت به تصويب رسيد.
وي با توجه به انتقاد سازمان نظام پزشكي به پايين بودن سرانه درمان بيان داشت: وزارت رفاه با توجه به 2 شرط با افزايش سرانه درمان هيج مخالفتي ندارد، بلكه استقبال مي‌كند.
بنكدار گفت: با افزايش سرانه درمان منابع مالي آن بايد تامين شود، يعني اينطور نباشد سرانه درمان 5 هزار تومان افزايش پيدا كند و به مردم اعلام كنيم و مردم به بيمارستان رجوع كنند و سر انجام پول بيمارستان را نتوانيم تسويه كنيم.
معاون وزير رفاه گفت: اختلاف بين دو مرجع تصميم گيري سازمان نظام پزشكي و شوراي عالي بيمه بر سر
تعيين سرانه درمان سهم مردم در هزينه درمان را افزايش داده است و نتيجه آن شده است كه اگر كسي عمل جراحي انجام دهد 80 در صد هزينه را بايد خودش بپردازد و اين غير از زير ميزي است كه بيمار مي‌پردازد.
وي همچنين گفت: موافق افزايش سرانه هستيم به شرطي اينكه منجر به كاهش سهم مردم از هزينه درمان شود.
بنكدار افزود: وزارت رفاه معتقد است تعرفه پزشكي نسبت به درآمد مردم بالاست و تعرفه پزشكي بايد زماني افزايش پيدا كند كه حقوق و دستمزد مردم افزايش پيدا مي كرد.
وي در پايان خاطرنشان كرد: با توجه به سطح درآمد مردم تعرفه و درآمد پزشكان مناسب است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.41147s, 18q