دستگاه هاي خودپرداز سرنگ با ظرفيت محدود خدمات دهي مي کنند

۱۳۸۷/۱۱/۲۰ - ۱۰:۰۳ - کد خبر: 15053
 دستگاه هاي خودپرداز سرنگ با ظرفيت محدود خدمات دهي مي کنند
سعيد صفاتيان در گفت و گو با ايرنا، افزود: ‌براساس برنامه ريزي هاي انجام شده اين خودپردازها به صورت شبانه روزي داير بوده و با انداختن سکه هاي 25 و 50 توماني قرار است به معتادان پر خطر و تزريقي، سرنگ تحويل دهد.
وي تصريح کرد: پنج نمونه از اين دستگاه ها که ساخت داخل است توسط ستاد مبارزه با مواد مخدر خريداري و در پنج نقطه تهران نصب شده تا معتادان پر خطر بتوانند نياز به سرنگ خود را در مواقعي که دسترسي به داروخانه ندارند از طريق اين خودپرداز ها تامين کنند.
صفاتيان اظهار داشت: ستاد مبارزه با مواد مخدر با استقرار اين خودپردازها با همکاري سازمان بهزيستي، تلاش مي کند، شيوع بيماري اچ آي وي / ايدز و هپاتيت را بين معتادان تزريقي و پرخطر کاهش دهد.
وي با اشاره به اينکه بدليل تقاضاي بيش از ظرفيت از اين خودپرداز ها هم اکنون تنها سه دستگاه آن فعال است و دو دستگاه به خاطر نقص فني در مرحله تعمير قرار دارد، تاکيد کرد: بايد در اين دستگاه ها تغييراتي داده شود تا ميزان ظرفيت آن که هم اکنون تنها 40 عدد تحويل سرنگ است را افزايش داد.
وي در بخش ديگري از سخنان خود خاطر نشان کرد: هدف ما از استقرار اين دستگاه هاي خودپرداز دادن سرنگ، پدالکلي، سرسوزن، انسولين و کاندوم به معتادان پر خطر بود ولي بسياري ديگر از شهرونداني که به اينگونه وسايل نياز داشتند با مراجعه به اين خودپردازها نياز خود را تامين مي کردند.
صفاتيان گفت: برنامه اي براي گسترش اين خودپردازها در نقاط مختلف کشور که جمعيت
بيشتري از معتادان پر خطر و تزريقي دارند را با همکاري سازمان بهزيستي در دست اجرا داريم.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.3934s, 18q