رئیس انستیتو پاستور ایران:

ایران در تولید و اکسن هپاتیت خودکفا شد

۱۳۹۴/۰۳/۱۷ - ۱۲:۲۶ - کد خبر: 150567

سلامت نیوز: رئیس انستیتو پاستور ایران گفت: با تولید سالانه ۵ میلیون دوز واکسن هپاتیت B در کشور خودکفا شدیم و آماده صادارت هستیم، تولید ۳ فرآورده بایوی دیگر شامل واکسن هاری، اینترفرون پگیلیتد،‌ اریتروپوئتین پگیلیتد نیز منتظر صدور مجوز سازمان غذا و دارو و ورود به بازار ایران است.

مصطفی قانعی در گفت و گو با فارس افزود: آماده تولید واکسن هاری انسانی هستیم، تمام اقدامات لازم برای تولید این واکسن در انستیتو پاستور ایران انجام شده، مستندات لازم را به سازمان غذا و دارو ارائه کرده‌ایم و منتظریم مجوز تولید صادر شود تا کار تولید این واکسن که اکنون نمونه وارداتی آن در کشور مصرف می‌شود، به تولید برسد.

وی گفت:‌ اقدامات لازم برای تولید ۲ داروی بایوتکنولوژی و گرانقیمت اینتروفرون پگیلیتد برای درمان بیماران هپاتیت و داروی اریتروپوئتین پگیلیتد برای درمان بیماران کلیوی انجام شده و از چند ماه پیش مستندات لازم برای صدور مجوز تولید به سازمان غذا و دارو ارسال شده و منتظر صدور مجوز هستیم.

رئیس انستیتو پاستور ایران ادامه داد: هر دوی این داروها در زمان حاضر به صورت وارداتی و با قیمت بسیار بالا وارد کشور می‌شود و اگر سازمان غذا و دارو مجوز تولید این داروهای نوترکیب و نیز تولید واکسن هاری انسانی را صادر کند ظرف مدت کوتاهی می‌توانیم در تولید این اقلام به خودکفایی برسیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.12045s, 19q