محققان هشدار دادند:

كودكان در خانواده‌هاي كم درآمد بيشتر مستعد ابتلا به عفونتها هستند

۱۳۸۷/۱۱/۲۰ - ۱۰:۰۶ - کد خبر: 15058
كودكان در خانواده‌هاي كم درآمد بيشتر مستعد ابتلا به عفونتها هستند
نتايج دو پژوهش جديد از سوي محققان دانشگاه ميشيگان نشان داده است كه كودكان خانواده‌هاي كم درآمد بيشتر در معرض ابتلا به عفونتهاي خطرناك مانند تب خال يا هپاتيت A هستند. در اين مطالعات، محققان به ارتباطي قوي و مهم بين ميزان درآمد و نرخ ابتلا به عفونتهاي مزمن هم در بزرگسالان و هم كودكان پي برده‌اند.

آليسون آييلو، پژوهشگر اصلي اين تحقيقات و استاديار اپيدميولوژي در دانشكده بهداشت عمومي دانشگاه ميشيگان در اين باره اظهار داشت: تحقيقات زيادي وجود دارد كه تاييد مي‌كنند افراد در طبقه‌هاي پايين‌تر اقتصادي - اجتماعي بيشتر در معرض ابتلا به بيماريهاي مزمن متعدد قرار دارند.

آييلو افزود: در اين تحقيق نيز دريافته‌ايم كه خانواده‌هاي كم درآمد هم چنين بيشتر در معرض ابتلا به مجموعه‌اي از عفونتهاي مقاوم و مزمن هستند.

در اين تحقيق كه بخشي از آن روي افراد بالغ صورت گرفته معلوم شد: اشخاصي كه تحصيلات دبيرستاني ندارند تقريبا 50 درصد بيشتر از افراد تحصيلكرده به بيماريهاي عفوني مبتلا مي‌شوند.

براساس اين گزارش، درآمد پايين خطر ابتلا به عفونتهاي بيشتر را 33 درصد افزايش داده و از سوي ديگر درآمد بالا خطر ابتلا به اين عفونتها را 45 درصد كاهش مي‌دهد. در اين پژوهش گروهي از كودكان سياه پوست غير اسپانيايي با گروهي از كودكان سفيد پوست مورد مقايسه قرار گرفتند.

تحقيقان نشان داد: خطر ابتلا به عفونت اچ پيلوري و هم چنين HSV-1 در كودكان سياه پوست به ترتيب دو و 4/1 برابر بيشتر از كودكان سفيد پوست است.

به گزارش ایسنا، همچنين به گفته محققان؛ ميزان تحصيلات والدين هم روي سلامت كودكان آنها تاثيرگذار است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.58668s, 19q