كنترل زياد و معاينه طولاني مدت براي كودكان آسمي خطرناك است

۱۳۸۷/۱۱/۲۰ - ۱۰:۰۸ - کد خبر: 15061
كنترل زياد و معاينه طولاني مدت براي كودكان آسمي خطرناك است
تحقيقات نشان مي‌دهد: كودكان مبتلا به آسم كه در شهر زندگي كنند به طور متوسط روزانه يك ساعت بيشتر تحت معاينه‌هاي پزشكي قرار مي‌گيرند.

دكتر كلي كان پزشك عمومي اطفال در بيمارستان اطفال گوليسانو در آمريكا كه اين پژوهش را انجام داده خاطرنشان كرد: ما هم اكنون مي‌دانيم كه هم آسم و هم معاينه زياد و طولاني مدت مي‌تواند مشكلات ديگري از جمله مشكلات رفتاري، دشواري در تمركز، افت بازده تحصيلي و هم چنين ابتلا به چاقي را به بار آورد. در طول اين تحقيق، پژوهشگران والدين كودكان شهري مبتلا به آسم را در نيويورك مورد تحقيق قرار دادند تا از عادات آنها در مورد معاينه كودكانشان درك و اطلاعات بيشتري كسب كنند. اين تحقيق روي والدين 226 كودك انجام شد و معلوم گرديد كه 74 درصد از والدين بيش از دو ساعت در روز را به معاينه و كنترل كودكان بيمارشان اختصاص مي‌دهند.

به گزارش ایسنا، دكتر كان پيشنهاد مي‌كند كه والدين كودكان مبتلا به آسم مي‌توانند فرزندان خود را به انجام طيف گسترده‌اي از فعاليتهايي كه برايشان مفيد و بي‌خطر است تشويق كنند، در حالي كه معاينه زياد و بي مورد در طول روز و كنترل بيش از حد حتي ممكن است فعاليتهاي عادي اين كودكان را نيز محدود كند كه در نتيجه سلامت آنان را به خطر مي‌اندازد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.16781s, 18q