رئیس سازمان غذا و دارو:

ایرانیان سالی ۱۰ هزار میلیارد تومان دارو مصرف می‌کنند

۱۳۹۴/۰۳/۱۷ - ۱۶:۴۲ - کد خبر: 150627

سلامت نیوز:رئیس سازمان غذا و دارو با اعلام اینکه بازار دارویی ایران به ۱۰ هزار میلیارد تومان رسیده است درباره اقتصاد مقاوتی گفت: هرگز به دنبال این نبوده و نیستیم که در حوزه دارو به خودکفایی ۱۰۰درصدی برسیم اما اقتصاد مقاومتی یعنی از درون بجوشیم.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از سازمان غذا و دارو رسول دیناروند،‌افزود: توسعه صنعت داروسازی در کشور باید درون زا و برون نگر باشد و طبق سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی، باید جوشش از درون داشته باشیم.
وی گفت: هدف وزارت بهداشت هیچگاه رسیدن به خودکفایی 100درصدی در حوزه دارو نبوده و نیست و اصولاً هیچ کشوری به دنبال چنین هدفی نیست.

وی اهدافی که وزارت بهداشت برای صنعت دارویی ترسیم نموده است را رسیدن به تراز مثبت خواند و آن را به معنی صادرات بیشتر از واردات دانست.

وی همچنین با بیان اینکه توسعه صنعت داروسازی در کشور باید درون زا و برون نگر باشد اظهار داشت: طبق سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی، باید جوشش از درون داشته باشیم به این معنا که ضمن تامین نیازها ی کشور بازار خود را در سطح بین الملل توسعه دهیم.

رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره اهداف در نظر گرفته شده درسال گذشته عنوان کرد: در تسهیل دسترسی مردم به دارو، کاهش واردات، افزایش تولید داخل به اندازه پاسخگویی به نیازهای مردم، تلاش در جهت ارتقاء بخشی بیش از پیش کیفیت داروهای ایرانی در حد رضایت مندی به موفقیت نائل شدیم.

وی بیان این سخنان را به معنی اینکه دیگر هیچ مشکلی وجود ندارد ندانست و خاطر نشان کرد: قطعاً هنوز مشکلاتی وجود دارد و هنوز بیمارانی هستند که در دسترسی به دارو دچار مشکل هستند اما همواره تلاشمان این بوده که این دشواریها را به حداقل ممکن برسانیم.

وی با تاکید بر اینکه در حال حرکت به سمت کاهش مشکلات هستیم گفت: به هر حال بازار دارویی ما یک بازار 10هزار میلیارد تومانی است که بخش عمده آن را دولت و بیمه ها پرداخت می‌کنند و بخشی هم به عهده مردم است تلاش ما این است که سهم دولت در پذیرش این هزینه ها بیش از سهم مردم باشد و مردم توان جبران هزینه ها را داشته باشند خوشبختانه این اتفاق افتاده است و همچنان ادامه خواهد یافت.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.24334s, 19q