رتبه بندی مراکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی کشور اعلام شد

۱۳۸۷/۱۱/۲۰ - ۱۲:۱۲ - کد خبر: 15070
رتبه بندی مراکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی کشور اعلام شد
‌ هدف از این رتبه بندی، شناسایی وضعیت این مراکز، تبیین نقش و جایگاه ویژه آنها، ایجاد رقابت سازنده و ارائه الگوهای موفق کشوری است.

بر اساس اعلام مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی وزارت بهداشت،‌ مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران رتبه نخست این رتبه بندی را کسب کرد.

همچنین EDC دانشگاه های علوم پزشکی اصفهان،‌ شهید بهشتی،‌ شیراز و مشهد در رتبه های بعدی این رتبه بندی قرار گرفتند.

بر اساس اعلام مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی وزارت بهداشت، رتبه ­بندی یک روش ارزیابی هنجاری موسسات و مراکز است که بدون در نظر گرفتن استاندارد از پیش تعیین شده، وضعیت موجود آنها را با هم مقایسه کرده و با بررسی وضعیت کمی و کیفی هر مرکز و شناسایی نقاط قوت و ضعف آنها در مقایسه با یکدیگر، برترین عملکردها را به عنوان یک الگوی حقیقی معرفی می ­کند.

مجموعه معیارها و شاخصهای این رتبه بندی با برگزاری جلسات متعدد با صاحبنظران و نمایندگان تعدادی از دانشگاهها و دانشکده های علوم پزشکی کشور از هر سه تیپ و انجام مطالعات و مشاوره های متعدد و در نهایت نظرسنجی از تمامی دانشگاههای علوم پزشکی کشور تهیه شده است.

وزن معیارها نیز برآیند وزنهای پیشنهادی توسط خود مراکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی کشور است. نتایج این طرح بر اساس وضعیت مراکز در سال 86 اعلام شده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.36875s, 18q