بهره‌برداري از دو هزار پروژه و طرح بهداشتي درماني در ايام دهه فجر

۱۳۸۷/۱۱/۲۰ - ۱۲:۱۳ - کد خبر: 15071
بهره‌برداري از دو هزار پروژه و طرح بهداشتي درماني در ايام دهه فجر
دكتر كامران باقري لنكراني در مراسم افتتاح MRI و آنژيوگرافي بيمارستان امام حسين (ع) با اشاره به استقرار اين بيمارستان در مراكز و اماكن پرجمعيت شهر تهران در ادامه با ابراز خرسندي از به ثمر نشستن بسياري از فعاليت‌ها گفت: بايد فضاي آموزشي پژوهشي افزايش يابد.

وي افزود: اگرچه در فاصله سالهاي 78 تا 84 حدود 50 دستگاه MRI در كشور راه اندازي شد اما امروز شاهد راه اندازي نخستين دستگاه MRI‌ در دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي هستيم و دومين دستگاه نيز در بيمارستان شهداي تجريش نصب مي‌شود.

وزير بهداشت با تاكيد بر ضرورت استفاده از دستگاه‌هاي راديولوژي براي آموزش دانشجويان دستياري در ادامه به استفاده از MRI در سطوح تخصصي و فوق تخصصي MIQ دايناميك، MIV و MIA اشاره كرد و افزود: راه اندازي اين بخش در خدمت رساني بهتر و آموزش موثر است.

دكتر لنكراني با تاكيد بر اين كه اين دانشگاه با قدمت 50 ساله خود بايد در جهت توسعه علمي كشور (توليد علم) و خدمت رساني به مردم پيشرفت كند، در ادامه يادآور شد: تفاوت علوم پزشكي با ساير علوم در اين است كه حتي با كسب بالاترين مدارج و مدارك علمي بدون رضايت مندي بيماران و خدمت رساني چرخه كامل نمي‌شود.

وي با اعتقاد به اينكه آموزش نمي‌تواند از پژوهش مجزا باشد، گفت: هم اكنون اين بخش محوري در كليه نظام‌هاي سلامت دنياست.

وزير بهداشت با بيان اينكه خدمت رساني به مردم بايد در عملكردها نمايان شود، گفت: برگزيدن عنوان استادي رسالتي را به همراه مي‌آورد كه نمي‌توان در قبال آن بي تفاوت بود.

دكتر لنكراني با اشاره به بحث اخلاق حرفه‌اي در محيط كاري و پزشكي افزود: اين موضوع كه همواره مورد تاكيد و توجه ويژه‌اي قرار گرفته بحث محوري است كه نبايد بدست فراموشي سپرده شود.

وي يادآورشد: بيمارستان امام حسين (ع) از جمله بيمارستانهاي منتخب هيات امنايي است كه نه به علت افزايش درآمد بلكه براي بهره گيري از هر ابزاري در چارچوب قوانين براي تسهيل كاركرد و ارايه اختيارات بوده است.

وزير بهداشت با تاكيد مجدد بر خدمت رساني و تكميل چرخه سلامت مردم گفت: با قرار دادن تسهيلات و امكانات انتظار مي‌رود ما به ازاي آن شاهد گردش كار و خروجي مناسب‌تري باشيم.

دكتر لنكراني با بيان اين كه هسته اصلي بيمارستانها و دانشگاه‌ها اهميت اعضاي هيات علمي به تدريس و پژوهش است، افزود: براي ارتقا نيز بايد كوشش جدي كرد و با همت افراد، تعصب برخاسته از درون، برنامه‌ها را عالمانه مستمر و با تدبير پيش برد.

وي سرمايه اصلي بيمارستان را اعضاي هيات پزشكان، پرستاران و پيراپزشكان برشمرد و افزود: چنانچه نگاه جمعي و يكپارچه معنا يابد شاهد آثار بهتري خواهيم بود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.18314s, 18q