دبیر علمی چهارمین کنگره بین المللی سردرد:

اثر بوتاکس برای درمان سردرد موقتی است

۱۳۹۴/۰۳/۱۹ - ۱۴:۲۷ - کد خبر: 150870

سلامت نیوز: دبیر علمی چهارمین کنگره بین‌المللی سردرد روش نوین درمان سردردهای میگرنی مزمن به کمک تزریق بوتاکس را معرفی کرد و گفت: اثر بوتاکس در درمان سردرد میگرنی موقتی و است و بیش از چهارماه دوام ندارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پانا، سید محمدحسن پاکنژاد دبیر علمی چهارمین کنگره بین المللی سردرد، سردرد را شایع ترین علت مراجعه بیماران به متخصصین مغز و اعصاب معرفی و اظهار کرد: در این میان سردردهای میگرنی از شیوع بالایی برخوردارند.

وی با بیان اینکه یکی از راهکارهای نسبتاً نوین درمان سردردهای میگرنی، تزریق بوتاکس است گفت: بوتاکس داروی شناخته شده‌ای است که شاید چند دهه‌ای است برای بیماری‌های مختلف استفاده می‌شود.

این متخصص مغز و اعصاب درباره کاربرد بوتاکس در بیماری‌های مغز و اعصاب افزود: قبلاً بوتاکس برای بیماری‌هایی که دست و پا ضعیف می شدند و به منظور پیشگیری از فلج دست و پا مورد استفاده قرار می‌گرفت و اثراتی را به مدت سه تا چهار ماه ایجاد می کرد که جمع شدن دست و پا از فیزیوتراپی و درمان های توانبخشی ممانعت نکند.

پاکنژاد افزود: در حال حاضر تنها موردی که از بوتاکس به منظور درمان استفاده می‌شود و مورد تایید سازمان غذا و دارو آمریکا است، استفاده برای درمان سردردهای میگرنی مزمن است.

وی با بیان اینکه بوتاکس برای درمان سردرد میگرنی مزمن به صورت کاملاً علمی در سراسر دنیا و همچنین در ایران تزریق می‌شود عنوان کرد: لازم است بگویم که بیمار باید یک سری شرایط حداقلی داشته باشد. البته باید گفت هر پزشکی تجربه این کار را ندارد و باید به شخصی که تبحر لازم را دارد مراجعه کرد.

این متخصص مغز و اعصاب تصریح کرد: اثر بوتاکس در درمان سردرد میگرنی موقتی و است و بیش از چهارماه دوام ندارد.

دبیرعلمی چهارمین کنگره بین المللی سردرد در ادامه با بیان اینکه کنگره سردرد از 25 تا 27 شهریور در هتل المپیک تهران برگزار می شود گفت: در این کنگره کارگاه تزریق بوتاکس در نظر گرفته شده و ما سعی می کنیم به همکاران جوانترمان در این کنگره یک بازآموزی و یادآوری داشته باشیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.9364s, 19q