شناسايي و دستگيري دو پزشك فعال در عرصه ايدز از سوي وزارت اطلاعات

۱۳۸۷/۱۱/۲۱ - ۱۶:۰۲ - کد خبر: 15092
 شناسايي و دستگيري دو پزشك فعال در عرصه ايدز از سوي وزارت اطلاعات
به گزارش خبرنگار «بهداشت و درمان» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دكتر كامران باقري لنكراني روز يكشنبه در حاشيه مراسم رونمايي چهار فرآورده دارويي نوين، در اين خصوص گفت: در وزارت بهداشت جاسوس نداشتيم بلكه آنها در خارج از وزارت بهداشت در برنامه‌هايي مرتبط با ايدز فعاليت مي‌كردند كه از سوي وزارت اطلاعات شناسايي و دستگير شدند.

وي با اشاره به كنترل موج اول و دوم بيماري ايدز در كشور و آمادگي جهت كنترل موج سوم افزود: تاكنون پيش‌بيني‌هاي لازم و فعاليت‌هاي همگاني در اين زمينه به انجام رسيده است و بسياري از دانشمندان برجسته نيز در برنامه مبازره با ايدز نقش دارند.

اما در برابر اين تلاش فراوان در خصوص ايدز و فعاليت‌هاي علمي مرتبط، بي‌انصافي است كه دو نفر از فارغ‌التحصيلان ضعيف دانشگاه‌هاي كشور بدون ارايه مقاله در اين ميان ميدان‌دار شناخته شوند.

وي ادامه داد: برخي از رسانه‌ها و سازمانهايي خارجي كه فعاليت‌شان به دليل سكوت در برابر جناياتي چون كشتار زنان و كودكان غزه، زير سوال است، فشارهاي زيادي به وزارت بهداشت وارد مي‌كنند مبني بر اينكه برنامه مقابله با ايدز جمهوري اسلامي ايران، خاص افراد محدودي بوده است، اين در حاليست كه شمار زيادي از دانشمندان كشور در اين برنامه حضور داشتند.

وزير بهداشت در خصوص ساخت پالايشگاه خون نيز گفت: اين پالايشگاه از طريق شركتي وابسته به وزارت بهداشت و از طريق اعتبارات بانكي مصوب در حال راه اندازي است.

وزير بهداشت با بيان اينكه هم اكنون در حال عقد قرارداد با طرف خارجي براي وارد كردن فناوري آن به داخل كشور هستيم، افزود: ساخت پالايشگاه حداقل به سه سال زمان نياز دارد اما اين طرح به نحوي طراحي شده كه به طور فازبندي در اين ميان برخي از محصولات وارد بازار شود.

دكتر لنكراني با تاكيد بر اين كه در ساليان گذشته چندين هزار بيمار حتي براي جراحي قلب به خارج از كشور اعزام مي‌شدند، گفت: اين در حاليست كه سال گذشته حداقل 15 هزار جراحي قلب باز در كشور انجام شد و هم اكنون تعداد بيماران اعزامي به حداقل خود رسيده است. در مقابل ساليانه بيش از 30 هزار نفر از اتباع خارجي براي دريافت خدمات پزشكي و سلامت به ايران سفر مي‌كنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.26898s, 18q