شریفی مقدم عنوان کرد

انتقاد از رد صلاحیت منتقدان جامعه پرستاری از سوی وزارت بهداشت انتخابات نظام پرستاری

۱۳۹۴/۰۳/۲۰ - ۱۰:۵۴ - کد خبر: 150934
انتقاد از رد صلاحیت منتقدان جامعه پرستاری از سوی وزارت بهداشت انتخابات نظام پرستاری

سلامت نیوز: دبیرکل خانه پرستار ازحذف منتقدان جامعه پرستاری از سوی وزارت بهداشت در چهارمین دوره انتخابات خبر داد و گفت: پنج نفر از هفت نفر نامزد شرکت کننده در این دوره از انتخابات رد صلاحیت شدند.


محمد شریفی مقدم در گفت‌وگو با میزان درباره انتخابات جامعه پرستاری اظهار کرد: جامعه پرستاری طی چند سال گذشته مورد بی‌توجهی و بی‌مهری مسئولان قرار گرفته است، چنین شرایطی در کنار ضعف مدیریت در نظام پرستاری موجب شد تا زمینه برای تشدید بی‌عدالتی‌ها و افزایش تبعیض‌ها بین پزشک و پرستار بیشتر شود.

وی در ادامه با بیان این مطلب که انتقادهای زیادی نسبت وزارت بهداشت در این راستا صورت گرفته است که باعث شده تا این وزارتخانه منتقدان را در انتخابات جامعه پرستاری رد صلاحیت کنند، افزود: در واقع برخی اظهارنظرها در ارتباط با برگزاری انتخابات نظام پرستاری، نشان می‌دهد که می‌خواهند جریان همسو با وزارت بهداشت انتخاب شوند.

دبیرکل خانه پرستار در خاتمه به سلب صلاحیت برخی کاندیداهای انتخابات نظام پرستاری اشاره کرد و گفت: وزارت بهداشت باید اجازه می‌داد تا انتخابات به صورت آزاد برگزار شود و نمایندگان واقعی جامعه پرستاری انتخاب شوند، این در حالی است که پنج نفر از هفت کانید این انتخابات توسط وزارت بهداشت رد صلاحیت شدند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.60059s, 19q