تهران دوبار لرزید

۱۳۹۴/۰۳/۲۰ - ۱۳:۱۶ - کد خبر: 150965

سلامت نیوز: رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: هشت زمین‌لرزه بزرگ‌تر از ۲.۵ ریشتر در اردیبهشت‌ماه در محدوده استان تهران گزارش شد که دو مورد آن در مرزهای استان بود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از نسیم، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به اینکه در اردیبهشت ماه امسال وقایع لرزه‌ای با بزرگای 2.5ریشتر به بالا ثبت نشده است، گفت: سازمان مدیریت بحران از 10دستگاه شتابنگار نصب شده در گستره مناطق 22گانه برخوردار است.

احمد صادقی در خصوص وقایع لرزه ای مناطق 22گانه شهرداری تهران در اردیبهشت ماه امسال گفت: در طول این ماه در محدوده جغرافیای مناطق 22گانه تهران بزرگ، وقایع لرزه‌ای با بزرگای 2.5ریشتر به بالا ثبت نشده است.

وی با تاکید بر اینکه سازمان مدیریت بحران از 10دستگاه شتاب نگار نصب شده در گستره مناطق 22گانه برخوردار است، خاطرنشان کرد: این شتاب نگارها به صورت 24ساعته وضعیت زمین‌لرزه‌های منطقه را ثبت و به اتاق مدیریت بحران تهران گزارش می‌دهد و این در حالیست که به زودی تعداد این شتاب‌نگار‌ها به 14دستگاه افزایش می‌یابد.

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با تاکید بر اینکه در استان تهران تعداد 8 زمین‌لرزه با بزرگای بیش از 2.5ریشتر در مقیاس امواج درونی زمین در محدوده استان تهران و مناطق همجوار گزارش شده است، افزود: این زمین لرزه ها از فیروزکوه در شرق تا اشتهارد در غرب و از طالقان در شمال تا جوادآباد در جنوب استان تهران روی داده که 2 لرزش درون مرزهای رسمی استان تهران بوده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.14198s, 19q