رژیمی که باعث بروز سرطان پروستات می شود

۱۳۹۴/۰۳/۲۰ - ۱۵:۵۱ - کد خبر: 151007

سلامت نیوز: دبیرعلمی نخستین کنگره بین المللی نفرولوژی و اورولوژی گفت:علاوه بر عوامل ژنتیکی، رژیم های غذایی پر پروتئین و استعمال دخانیات به ویژه سیگار به عنوان مهم ترین عوامل بروز سرطان پروستات شناخته شده است.

دکتر علیرضا قدیان روز چهارشنبه درحاشیه نخستین کنگره بین المللی نفرولوژی و اورولوژی درگفت وگو با ایرنا اظهار کرد:سرطان پروستات سومین سرطان شایع و دومین علت مرگ و میر ناشی از سرطان ها در مردان به شمار می رود که با مراقبت های پزشکی،انجام آزمایشات لازم و پرهیز از دخانیات و رژیم های غذایی ناسالم می توان از بروز آن به راحتی پیشگیری کرد.

قدیان افزود:مردان از سن 50 به بالا لازم است سالی یک بار آزمایش و معانیات پروستات را انجام دهند.

وی افزود:افرادی که سابقه سرطان پروستات در خانواده و اقوام نزدیک دارند باید انجام این آزمایشات را سن 40 سالگی آغاز کنند؛ این افراد باید یک بار در سن 40 و 45 سالگی آزمایشات مربوطه را انجام دهند و در صورتی که جواب این آزمایشات منفی بود مانند سایر مردان از سن 50 سالگی سالی یک بار آزمایش ومعانیات مربوط به پروستات را انجام دهند.

وی اظهار کرد:سرطان پروستات یک بیماری خاموش است و علامت خاصی ندارد و بیشتر بصورت اتفاقی در آزمایش ها تشخیص داده می شود.

دبیرعلمی نخستین کنگره بین المللی نفرولوژی و اورولوژی با تاکید بر اهمیت غربالگری در مورد سرطان پروستات گفت:در ایران غربالگری در مورد بیماری سرطان پروستات انجام نمی شود این درحالی است که طبق پیش بینی ها میزان مبتلایان به این بیماری در کشور ما نیز به نسبت آمار جهانی است و باید برای پیشگیری از گسترش آن اقدامات لازم صورت گیرد.

قدیان افزود:در سال های اخیر اقداماتی با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و انجمن اورولوژی ایران به منظور تبیین اهمیت توجه به سلامت مردان و اینکه مردان باید برای پیشگیری از بروز بیماری ها به ویژه این سرطان، توجه به انجام آزمایش های دوره ای داشته باشند، آغاز شده است.

نخستین کنگره بین المللی نفرولوژی واورولوژی که امروز 20 خرداد ماه با حضور جمعی از متخصصان داخلی و خارجی این رشته در مرکز همایش های رازی آغاز به کار کرد تا 22 خرداد ماه ادامه داد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.1196s, 19q