مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی:

وزارت بهداشت مستندات لابی‌گری انجمن با شرکت‌های دارویی را ارائه دهد

۱۳۹۴/۰۳/۲۰ - ۱۷:۱۷ - کد خبر: 151025

سلامت نیوز: مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی گفت: شرکت واردکننده داروی سل‌سپت وابسته به سازمان تأمین اجتماعی است، پس اینکه وزارت بهداشت می‌گوید کمبود این دارو به دلیل لابی انجمن با این شرکت‌هاست می‌خواهیم که مستندات خود را ارائه دهد.

هاشم قاسمی در گفت و گو با فارس در پاسخ به اظهارات مهدی پیرصالحی، مدیرکل نظارت بر داروی سازمان غذا و دارو افزود: ای کاش این مقام مسئول در مورد اینکه انجمن با شرکت‌های واردکننده داروی بیماران پیوند کلیه (سل‌سپت) وارد لابی شده است به صورت مستند اظهارنظر می‌کرد در حالی که این اقدام جز تشویش اذهان عمومی چیزی به دنبال ندارد.

وی تأکید کرد: شرکت واردکننده این دارو وابسته به سازمان تأمین اجتماعی است، شرکت مشخصی است و در مورد اینکه گفته شده کمبود این دارو به دلیل لابی انجمن حمایت از بیماری‌های کلیوی با این شرکت‌هاست می‌خواهیم که مستند اظهارنظر شود.

قاسمی اضافه کرد: مصرف داروی سل‌سپت در کشور هر ماه 45 هزار جعبه ۵۰ عددی است که هفته اول خرداد 35 هزار جعبه از این دارو وارد کشور شده و قرار است طی چند روز آینده 32 هزار جعبه دیگر نیز وارد شود بنابراین اینکه گفته شده تأمین دارو به مدت 6 ماه انجام شده نیازمند ارائه مستندات است.

وی گفت: اگر دارویی امروز وارد کشور می‌شود باید در داروخانه‌ها توزیع شود داروی بیماران پیوند کلیه نیز در 4 داروخانه هلال‌احمر، 13 آبان، شفا (وابسته به انجمن) و 22 فروردین توزیع می‌شود در حالی که با یک بررسی دقیق می‌توان متوجه شد که این دارو هم‌اکنون توزیع نمی‌شود.

قاسمی تأکید کرد: وزارت بهداشت بهتر است مستندات خود را ارائه دهد و مشکل بیماران را حل کند، بیمار ما دارو می‌خواهد و باید روزانه 4 قرص از این دارو را مصرف کند که ماهانه 2.5 جعبه برای هر فرد می‌شود. این در حالی است که با توجه به تعداد بیماران پیوند اعضا در کشور که عمدتاً بیماران پیوند کلیه را شامل می‌شود این سؤال مطرح است که آیا ذخیره 6 ماهه داروی سل‌سپت واقعاً وجود دارد یا نه؟

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.06073s, 19q