نوزادان از سال 2019 دارای نقشه کامل ژنتیکی خواهند بود

۱۳۸۷/۱۱/۲۳ - ۰۹:۴۱ - کد خبر: 15111
نوزادان از سال 2019 دارای نقشه کامل ژنتیکی خواهند بود
به گفته یکی از مقامات شرکت ایلومینا نوزادانی که از سال 2019 به بعد به دنیا خواهند آمد در هنگام تولد از نقشه کد ژنتیکی برخوردار خواهند بود.

دکتر فلتلی مدیر اجرایی شرکت ایلومینا- یکی از معروفترین شرکتهای توالی ژنتیکی در جهان- اعلام کرد تکنولوژی که توانایی بازخوانی کامل دی ان ای را در هنگام تولد نوزاد داشته باشد طی دهه آینده به صورت گسترده ای در دسترس خواهد بود.

به گفته وی کاهش هزینه های این تکنولوژی طی گذشت زمان می تواند به انقلاب درمانی دامن زده و امکان پیش بینی و پیشگیری بیماریهایی مانند دیابت و یا اختلالات قلبی را فراهم آورد.

خدمات تعیین ژنتیکی که از گذشته فعالیت خود را اغاز کرده است تاکنون بالغ بر 2 میلیون ژنوم از میان 6 بیلیون نسخه دی ان ای بیماریها و اختلالات در سراسر جهان را فراهم کرده است و افراد می توانند نقشه کلی ژنوم خود را با هزینه ای برابر 70 هزار پوند به دست آورند.

به گزارش مهر، با این حال شرکت ایلومینا با ارائه روشی جدید موفق به ایجاد سرویسی کم هزینه تر برای ایجاد نقشه کلی ژنوم افراد در 2 سال شده است. این شرکت در حال حاضر ایجاد نقشه ژنتیکی اولین مشتریان خود را با هزینه ای برابر 7 الی 14 هزار پوند آغاز کرده است. با این حال مدیر اجرایی این شرکت معتقد است طی چهار سال آینده این فرایند باید با هزینه ای کمتر از 700 پوند امکانپذیر باشد.

بر اساس گزارش تلگراف، با آزمایش بر روی تفاوتهای ژنتیکی موروثی در انسانها امکان شناسایی بروز بیماریهای زیادی به وجود خواهد آمد که در این صورت امکان کنترل و درمان آن به شکلی موثر افزایش خواهد یافت.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.18671s, 18q