وزیر بهداشت:هزینه‌های پیوند را تا ۲ برابر تقبل میکنیم

۱۳۹۴/۰۳/۲۳ - ۱۱:۰۱ - کد خبر: 151204

سلامت نیوز:وزیر بهداشت از ۲ برابر شدن تقبل هزینه‌های پیوند قلب، ریه، روده، کبد و پیوندهای پیچیده برای افزایش تعداد پیوند در کشور خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم، هم‌اکنون در کشور بیش از 20 هزار بیمار نیازمند پیوند در صف انتظار اعضای پیوند بدن هستند و متاسفانه براساس آمار مسئولان وزارت بهداشت روزانه بالغ بر 7 تا 10 بیمار به دلیل عدم پیوند جان خود را از دست می‌دهند.


در این رابطه سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت به عنوان رئیس شورای عالی پیوند کشور درباره برگزاری نخستین جلسه این شورا در سال 94 به تسنیم گفت: امسال جلسه‌ای در این رابطه نداشتیم و امیدواریم طی یک ماه آتی جلسه شورای عالی پیوند را برگزار کنیم.


هاشمی درباره آخرین مصوبات شورای عالی پیوند کشور اعلام کرد: ما در این زمینه برای ارتقای پیوند حمایت‌های خود را اعلام کردیم به طوری که هزینه‌های پیوند را نیز تا 2 برابر متقبل و پرداخت می‌کنیم.


وزیر بهداشت در تشریح تقبل هزینه‌های پیوند خاطرنشان کرد: پیوندهای کبد، قلب، ریه، روده و پیوندهایی بسیار پیچیده که در کشور نیاز داریم امیدواریم بتوانیم انشاءالله از این مسیر تعداد پیوندها را در سال جاری و سال‌های آینده افزایش دهیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.21512s, 19q