وزير بهداشت خبر داد:

كسب جايگاه اول تعداد مقالات جراحي دهان، فك و صورت خاورميانه از سوي ايران

۱۳۸۷/۱۱/۲۴ - ۰۹:۴۵ - کد خبر: 15125
كسب جايگاه اول تعداد مقالات جراحي دهان، فك و صورت خاورميانه از سوي ايران
وزير بهداشت در پيامي به پنجمين كنگره بين‌المللي جراحان دهان، فك و صورت ايران گفت: «ايران با سابقه طولاني تاريخي همواره مهد دانشمندان بزرگي بوده است. امروز مفتخريم كه در سايه پيشرفتهاي علمي چشمگير در همه عرصه‌ها در حوزه علوم پزشكي نيز با پرورش دانشمندان و محققان برجسته قدمهاي بزرگي در مسير اعتلا و سرافرازي مملكت برداشته‌ايم».

در ادامه پيام وزير بهداشت آمده است: «برگزاري همايش‌ها و كنگره‌ها بستر مناسبي جهت ارتقاي سطح دانش است و زمينه ساز تعامل علمي با ساير كشورها و ارائه پيشرفت‌هاي علمي كشور و تبادل تجارب متخصصان داخل و خارج تلقي مي شود. در اين ميان نقش انجمن‌هاي تخصصي به عنوان NGO بسيار ممتاز و شاخص است».

وزير بهداشت در ادامه پيام خود آورده است: « رشته جراحي دهان فك و صورت به عنوان يكي از تخصص‌هاي گسترده دندانپزشكي كه آموزش پزشكي نيز در آن لحاظ شده است طي 30 سال گذشته رشد كمي و كيفي قابل توجهي داشته و تعداد متخصصان كه در سال 57 به سختي به تعداد انگشتان دست مي‌رسيد امروزه بالغ بر 200 نفر شده همچنين برنامه‌هاي آموزشي اين رشته از يك برنامه به 9 برنامه افزايش يافته و در حد استانداردها و موازين علمي بين‌المللي به آموزش و پژوهش و درمان در محدوده دهان و فك و صورت ارائه خدمت مي‌كند».

وي در ادامه مي‌افزايد:«خدمات متخصصان رشته جراحي دهان و فك و صورت در زمان جنگ تحميلي و پس از آن نيز در درمان‌هاي پيشرفته و پيچيده جانبازان در كنار ساير بيماران در حوزه خدمات و بازسازي مايه افتخار بوده و رفع نياز اعزام به خارج از كشور بيماران را موجب شده است».

به گزارش ایسنا، لنكراني در ادامه پيام خود مي‌افزايد: «انتظار مي‌رود تلاشها و فعاليت‌هايي كه منجر به ارتقا و كارايي متخصصان است زمينه ارتقا و سلامت جامعه و كيفيت زندگي مردم را فراهم سازد».
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.13313s, 18q