شهردار تهران خبر داد:

وجود 200 هزار خانواده محتاج نان شب در تهران!

۱۳۹۴/۰۳/۲۳ - ۱۴:۱۶ - کد خبر: 151252

سلامت نیوز:شهردار تهران گفت:بايد مشکلات محرومان و نيازمندان شناسايي و در اسرع وقت با همکاري خيرين، ائمه جماعات و شهرداري برطرف شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آريا، محمد باقر قاليباف شهردار تهران در همايش سراسري علما و ائمه جماعت مساجد تهران اظهارداشت:در حال حاضر 200 هزار خانوار در شهر تهران داريم که به نان شب خود محتاج هستند.


قاليباف افزود:بنده به عنوان خدمتگذار کوچکي در مديريت شهري در آستانه ماه مبارک رمضان در اين مراسم حاضر شدم.
وي با اشاره به اينکه نظام ولايي جمهوري اسلامي ايران به برکت امام، شهدا و روحانيون پيروزي‌هاي پي‌درپي را داشته است، افزود: خدا را شاکريم که در اين عصر حضور داريم.
شهردار تهران تصريح کرد: يکي از موضوعاتي که بنده بارها به همکاران خود عرض کرده‌ام اين است که در جامعه اسلامي دو نقطه منفي نبايد داشته باشيم و بايد تلاش شود که دو نقطه مثبت در جامعه وجود داشته باشد.
به گفته قاليباف فقر و تکاسر دو نقطه منفي است که در جامعه نبايد وجود داشته باشد و در مقابل تعليم و تکريم بايد در جامعه نهادينه شود.
شهردار تهران با اشاره به اينکه ما در شهر تهران 500 الي 600 هزار خانواده داريم که وضع مالي مناسبي را دارند، گفت: در مقابل 200 هزار خانواده در شهر داريم که به نون شب خود محتاجند و ما مي‌توانيم با مشکلات اين افراد را با محوريت مساجد برطرف کنيم.
قاليباف اظهار اميدواري کرد ائمه جماعت با برنامه ريزي دقيق‌تر، مشکلات زندگي افراد در مجاورت مساجد شناسايي و در جهت رفع آنها با مشارکت شهرداري تهران اقدام نمايند.
قاليباف همچنين به برنامه‌ريزي شهرداري تهران در آستانه ماه مبارک رمضان جهت کمک به نيازمندان و محرومان اشاره کرد و گفت: در همين زمينه فروشگاه شهروند اجناس خود را با تخفيف 30 الي 40 درصدي در اختيار خيرين و نيکوکاران قرار خواهد داد تا از اين طريق شهرداري تهران نيز سهم کوچکي در ارائه خدمات به نيازمندان و محرومان داشته باشد.
وي اظهار اميدواري کرد:مساجد بيش از گذشته فعالتر شوند ضمن اينکه شهرداري تهران نيز آمادگي هر نوع همکاري و همراهي را دارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
دکتر غلامحسین خورشیدی
به نام خدا
سلام.در نقدی که روز گذشته بر سخن شهردار تهران در خصوص وجود دویست هزار خانواده به نان شب محتاج در تهران نوشتم اشتباها سرانه چهل میلیون سرانه چهل میلیارد قید شده است که اصلاح و عذرخواهی می شود.
دکتر غلامحسین خورشیدی
به نام خدا
سلام.علی فرض صحت حرف آقای قالیباف، ایشان و امثال ایشان باید خجالت بکشند چون این وضعیت محصول سوء مدیریت امثال نامبرده است.
6.20763s, 21q