ارائه خدمات مطلوب تأمین اجتماعی از نشانه‌های حاکمیت شایسته است

۱۳۹۴/۰۳/۲۳ - ۱۴:۳۲ - کد خبر: 151257

سلامت نیوز:دکتر غلامعلی حدادعادل ارائه خدمات مطلوب تأمین اجتماعی و حفظ محیط زیست را از نشانه‌های حاکمیت شایسته در یک کشور برشمرد و گفت: در هر کشوری که مسائل زیست محیطی در آن سامانی داشته باشد، آن حکومت موفق است و مسئله بعدی که از مسائل زیست محیطی هم مهمتر است بحث تامین اجتماعی است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر غلامعلی حدادعادل در جمع مدیران سازمان تأمین اجتماعی با اعلام این مطلب، افزود: مسئله محیط زیست و تأمین اجتماعی از جلوه‌های حکومت داری است و مدیریت خوب و شایسته در تامین اجتماعی یک کشور، حکایت از وجود عقل حکومتی آن کشور دارد.
وی با تأکید بر اینکه مدیران ارشد کشور باید به نقش سازمان تامین اجتماعی در ارتقاء رضایت عمومی توجه کنند، گفت: کشور همواره به دوام و ثبات سیاسی نیاز دارد و بی توجهی به این سازمان منجر به نارضایتی و بی ثباتی خواهد شد.
حداد عادل به جمعیت 40 میلیون نفری تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: تاثیر چنین سازمانی در تامین رضایت عمومی و امنیت خاطر مردم در مقیاس ملی مسئله بسیار مهمی است.
عضو مجمع تشخیص مصلح نظام اضافه کرد: جمعیت تحت پوشش تامین اجتماعی، پشتوانه این سازمان محسوب می‌شوند و وسعت کار این سازمان با توجه به جمعیت تحت پوشش و خدماتی که ارائه می دهند، بی‌نظیر است.
دکتر حدادعادل اداره سازمان تامین اجتماعی به لحاظ ابعاد گسترده مأموریت و فعالیت‌های این سازمان را موضوعی بسیار مهم و دارای پیچیدگی‌های خاص ارزیابی کرد و اظهار داشت: اداره چنین سازمانی نیازمند وجود مدیریت قوی و آشنا با مسائل این سازمان است. برخورد دکتر نوربخش کریمانه و صادقانه است و من از ایشان متشکرم.
وی در ادامه به آسیب ها و حساسیت هایی که این سازمان ممکن است با آن ها مواجه شود اشاره کرد و افزود: مسئله اول این است که باید مراقب بود تا سازمان تامین اجتماعی ابزار سیاسی نشود و امکانات موجود این سازمان برای غلبه یک جناح به جناح دیگری استفاده نشود و به عبارتی خدای نکرده مصلحت جناحی به مصلحت ملی ترجیح داده نشود که این کار جفای به ملت است.
بنا به گفته دکتر حداد عادل، مسئله بعدی حساسیت در مورد جلوگیری از حیف و میل اموال این سازمان است. این سازمان با پول و منابع مالی زیاد سرو کار دارد که بعد از بودجه کشور، منابع مالی این سازمان است که رقم قابل توجهی است. بنابراین باید از این پول ها مراقبت کرد و یک انضباط مالی در تمامی ارکان این سازمان حاکم باشد.
حداد عادل تصمیم گیری‌های شتاب‌زده چه از سوی دولت و چه از سوی مجلس در خصوص این سازمان را از دیگر آسیب‌ها و خطرات تهدید کننده نام برد و تصمیم گیری برای این سازمان را نیازمند دقت نظر و اعمال حساسیت بیشتری دانست.
نماینده مجلس شورای اسلامی در این جلسه توصیه کرد: سازمان تأمین اجتماعی از فعالیت‌های فرهنگی غافل نشود چرا که خدمات فرهنگی رضایت خاطر مردم را فراهم می‌کند و با صرف هزینه اندکی روحیه آنان تغییر می‌کند.
دکتر حداد عادل اعزام بازنشستگان به مشهد مقدس از سوی سازمان تامین اجتماعی را اقدامی ارزشمند برشمرد و گفت: با حفظ شئونات می‌توان اعیاد مذهبی، جشن ها و مناسبت‌های مختلف را برای بازنشستگان فراهم کرد تا با هزینه اندک، آسایش و آرامش آنان تامین شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.25049s, 19q