درمان های رایج دیابت نوع 2

۱۳۹۴/۰۳/۲۳ - ۱۶:۱۷ - کد خبر: 151286

سلامت نیوز:مطالعات محققان دانشگاه VU آمستردام نشان می دهد که برخی از درمان های رایج دیابت نوع 2، سبب تغییر پاسخ مغز به انواع غذاها می شود.

به گزارش ایرنا از ساینس، زمانی که غذا می خوریم، هورمون های مختلفی در بدن آزاد می شوند. یکی از این هورمون ها GLP-1 نام دارد که اطلاعات غذا را برای سیستم عصبی مرکزی ارسال می کند تا اشتها تنظیم شود.

گیرنده های GLP-1، گروه جدیدی از داروهای دیابت هستند. این دارو با تقلید از هورمون سوخت و ساز اینکرتین، قند خون را کاهش داده و سبب می شود هورمون انسولین از لوزالمعده ترشح شود.

این دارو ها با تحریک ناحیه پاداش در مغز، پیام سیری را سریعتر صادر می کنند و از پرخوری جلوگیری می کنند. چاقی به عنوان مهمترین عامل خطر ابتلا به دیابت نوع 2 شناخته شده است.

در افراد مبتلا به دیابت نوع 2، بدن از انسولین ترشح شده به شیوه صحیح استفاده نمی کند. انسولین در تبدیل قند به انرژی نقش دارد و زمانی که بدن نسبت به آن مقاومت نشان دهد، پانکراس مجبور به تولید بیش از اندازه انسولین می شود. عدم تعادل قند خون، سبب آسیب به اعصاب، کلیه و قلب می شود.

بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، 347 میلیون نفر در سراسر جهان مبتلا به دیابت هستند و پیش بینی می شود که دیابت هفتمین عامل مرگ و میر در سال 2030 خواهد بود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.11002s, 19q