نسخه طب سنتی برای سرفه‌های خشک

۱۳۹۴/۰۳/۲۳ - ۱۶:۵۵ - کد خبر: 151298

سلامت نیوز: درصورتی هم که سرفه‌ها مداوم، آزاردهنده و پر سر و صداست و مانع خواب فرد و دیگران می‌شود، می‌توان از ریشه گردن تا تمام نواحی تمام قفسه را روغن بادام شیرین اصل مالید.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از سلامانه، یک متخصص طب سنتی گفت: «با توجه به اینکه در فصول سرد سال، تغییرات دمایی هوا زیاد است و در طول روز با نوسانات دمایی مواجه هستیم زمینه برای سرماخوردگی افراد به راحتی فراهم می‌شود. در مراحل اولیه برای کاهش علایم سرماخوردگی از نظر طب سنتی چند روش درمانی طبیعی برای این منظور ارائه شده و یکی از روش‌های توصیه‌شده این است که یک قاشق مرباخوری به را در نصف لیوان آب جوش بریزید تا به قوام بیفتد. سپس آن را صاف کنید و لعاب به دانه را بنوشید. حتی می‌توانید مقداری نبات نیز به آن بیفزایید.»

دکتر لیلا شیربیگی با بیان اینکه هوای خشک، ریه‌ها را تحریک و سرفه را تشدید می‌کند، گفت: «درصورتی که گلودرد و سرفه شدت یافت، می‌توان یک فنجان از این دمنوش را در صبح و فنجان دیگر را در شب نوشید چراکه نوشیدن این دمنوش در تسکین سرفه‌های خشک موثر است و باعث خروج خلط نیز می‌شود.»

وی همچنین افزود: «درصورتی هم که سرفه‌ها مداوم، آزاردهنده و پر سر و صداست و مانع خواب فرد و دیگران می‌شود، می‌توان از ریشه گردن تا تمام نواحی تمام قفسه را روغن بادام شیرین اصل مالید. استفاده از این روش درمانی، به خصوص در کودکان که دچار سرفه‌های شدید هستند، بسیار مفید است. توصیه می‌شود در کودکان پس از استفاده از روغن بادام شیرین، قفسه سینه او با شال پشمی لطیف پوشانده و تا صبح یکی دو بار این کار تکرار شود.»

شیربیگی با بیان اینکه بذر کتان نیز در رفع سرفه‌های خشک موثر است، گفت: «یک تا دو قاشق مرباخوری بذر کتان را در یک لیوان آب جوش ریخت و برای 15 دقیقه صبر کرد تا لعاب بیندازد و سپس آن را صاف کرد و بعد با افزودن مقداری عسل نوشید.»


این متخصص طب سنتی، از دیگر موادخوراکی مفید برای رفع سرفه‌های خشک را مصرف موادغذایی مثل حریره بادام یا فرنی دانست و گفت: «مصرف این موادخوراکی در دوران سرماخوردگی، باعث تقویت فرد و بهبود خشونت و گرفتگی صدا می‌شود.»

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.16273s, 19q