مصرف روزانه آسپرین از شایع ترین سرطان زنان پیشگیری می کند

۱۳۹۴/۰۳/۲۴ - ۱۰:۳۷ - کد خبر: 151357
مصرف روزانه آسپرین از شایع ترین سرطان زنان پیشگیری می کند

سلامت نیوز: مطالعات محققان دانشگاه کانزاس آمریکا نشان می دهد که مصرف روزانه یک قرص آسپرین از بروز سرطان پستان و عود مجدد آن پیشگیری می کند.

به گزارش ایرنا از ساینس، آسپرین از لخته شدن خون جلوگیری می کند. تحقیقات جدید نشان می دهد که این دارو علاوه بر جلوگیری از لخته شدن خون، خاصیت ضدسرطانی دارد.

مطالعه انجام شده در ژوئیه سال 2014 نشان داد که مصرف منظم آسپرین از سرطان روده بزرگ در زنان جلوگیری می کند. تحقیقات جدید علاوه بر تایید نتایج قبلی، خاصیت ضد سرطانی این دارو را در مورد سرطان پستان نیز ثابت کرده است.

این تحقیقات که با مطالعه بر روی موش های آزمایشگاهی انجام شده، نشان می دهد که مصرف روزانه آسپرین به مدت 15 روز، اندازه تومور سرطانی را 47درصد کاهش داده است.

سرطان پستان شایع ترین سرطان در زنان است. احتمال ابتلا به سرطان پستان در زنانی که بستگان درجه اول آنها به این بیماری مبتلا بوده اند، بسیار بیشتر است. جهش در ژن های BRCA1 یا BRCA2شایع ترین علت سرطان پستان ارثی است که از والدین منتقل می شود

از هر هشت زن آمریکایی، یک نفر به سرطان پستان مبتلا می شود. بر اساس پیش بینی انجمن سرطان آمریکا، در سال جاری حدود 232 هزار نفر در آمریکا به این بیماری مبتلا می شوند و بیش از 40 هزار نفر جان خود را از دست می دهند.

سابقه خانوادگی، قرارگرفتن در معرض اشعه، داشتن سطح بالای استروژن، شیوه نادرست زندگی، مصرف سیگار و الکل و استرس مهمترین عوامل بروز این بیماری هستند.

سرطان پستان در زنانی که در شهر زندگی می کنند، نسبت به زنان روستایی بسیار شایع تر است.

نتایج این تحقیقات در نشریه Laboratory Investigation منتشر شده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.16993s, 20q