سوزاندان کالری بیشتر با گوش دادن به موسیقی

۱۳۹۴/۰۳/۲۴ - ۱۳:۰۴ - کد خبر: 151396

سلامت نیوز:اگر تاکنون پیش آمده باشد که هنگام رفتن به باشگاه هدفن خود را فراموش کنید و یا بدتر از آن صبح، هنگام راه رفتن گوشی‌تان خاموش شود، می‌دانید که ورزش کردن بدون موسیقی چقدر می‌تواند عذاب‌آور باشد. باید گفت به‌تازگی علم ثابت کرده است گوش دادن به ضرب‌آهنگی خاص سبب می‌شود تا نتیجه بهتری از ورزش کردن بگیرید.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از سایت نیکو، محققان ایتالیایی برای خانم‌هایی که از دوچرخه ثابت استفاده می‌کردند، موسیقی پخش کرده و متوجه نکته حیرت‌آوری شدند: هنگامی‌که ضرب‌آهنگ موسیقی بین 150 تا 170 ضرب‌ در دقیقه باشد، ضربان قلب داوطلبان بالا رفته (75 درصد از حداکثر ضربان) و وارد محدوده کالری سوزی می‌شود. به گفته این خانم‌ها بالا بردن سرعت بدون گوش دادن به موسیقی مناسب بسیار سخت‌تر است.

این یافته تحقیقات مارک فنتون، یکی از اساتید برجسته دانشگاه فریدمون را تائید می‌کند که می‌گفت هنگامی‌که گام موسیقی افت می‌کند، کیفیت تمرین نیز کاهش می‌یابد. به گفته او موسیقی با ضرب‌آهنگ تند کیفیت تمرین‌هایی که به حرکت‌های تکرارشونده نیاز دارند مانند دویدن، راه رفتن، دوچرخه‌سواری و غیره را افزایش می‌دهد. همچنین به گفته کاترینا شو که یک مربی بدن‌سازی است موسیقی به افراد این قدرت را می‌دهد تا بیشتر فعالیت کنند؛ همچنین باعث می‌شود فرد خود را با ضرب‌آهنگ موسیقی تطبیق داده و وارد محدوده کالری سوزی شود.

برای این منظور می‌توانید برای خود یک لیست از آهنگ‌های مناسب تهیه‌کرده و هنگام ورزش کردن به آن گوش کنید. بهتر است گام این موسیقی‌ها حداقل 150 ضرب‌ در دقیقه باشد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.12043s, 19q