زنانی که همسر ورزشکار دارند؛کمتر افسرده می شوند

۱۳۹۴/۰۳/۲۴ - ۱۳:۱۴ - کد خبر: 151399
زنانی که همسر ورزشکار دارند؛کمتر افسرده می شوند

سلامت نیوز: خانم ها ادعا می کنند شوهرانشان همیشه بهانه ای می آورند و وقت زیادی را در باشگاه ها و تفریح می گذرانند.در حالیکه معمولا مردان اظهار می کنند این کار را نه به قصد خودپرستی و شانه خالی کردن از مسئولیت های زندگی در خانه بلکه صرفا به منظور بهبود روابط خانوادگی انجام می دهند .

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه آفتاب یزد، تحقیق علمی جدیدی نشان می دهد زنانی که همسرانی فعال و ورزیده دارند بسیار کمتر از افسردگی رنج می برند. در این تحقیق ثابت شده زنانی که دارای همسرانی ورزیده و فعال اند که به طور منظم به ورزش هایی نظیروزنه برداری و دویدن می پردازند؛ احتمالا کمتر از افسردگی رنج می برند .

چگونه یک باشگاه کامل خانگی ایجاد کنیم؟
فعالیت فیزیکی جریانی از" آندروفین" را در مغز تولید می کنند ؛عاملی که سبب داشتن احساسی خوشایند و خوب در فرد می شود و در مجموع روانشناسان معتقدند فعالیت های فیزیکی ارتباط زیادی با سلامت روح دارند.براین اساس فرضیه ای نیزوجود دارد که بر مبنای آن این احساس خوب در مردان با بالا رفتن سن بیشتراز زنان ایجاد می شود .
روانشناسان دانشکده بهداشت عمومی یاله در آمریکا، دریافتند که ورزش منظم مردان تاثیر مثبتی برسلامت روح همسران آنها داشته است. آنها به منظوراین تحقیق سطح فعالیت های فیزیکی و خطرابتلا به افسردگی را در بیش از 1200 زن و شوهر و طی دوره ای ده ساله بازبینی کردند. براساس نتایج این تحقیق ، مردان فعال و ورزشکار کمتر از افسردگی رنج می بردند ، همچنین برمبنای تفاوت میزان واکنش زنان ومردان درمورد فعالیت فیزیکی وورزشی همسرانشان فرضیه محتملی مطرح می کند. بر اساس این فرضیه این موضوع تاثیر بیشتری بر خانم ها دارد.زیرا آنها از روحیه حساس تر و لطیف تری نسبت به همسرانشان برخوردارند.

چرا ورزش کردن در پارک بهتر از بازی های خانگی است ؟
محقق پروفسورجان مونین از دانشگاه بهداشت عمومی یاله می گوید: موضوعی که دراحساس زوج ها وجود دارد تمایل زیاد هردو به تاثیر گذاری فراوان بر رفتار یکدیگر است. وی همچنین اظهارمی کند که نوع ورزش انجام شده نیز مهم است، خانم ها اغلب ورزش خود را در قالب کارهای روزمره در خانه انجام می دهند.اما آقایان برعکس خانم ها به انجام ورزش های گروهی مانند فوتبال پنج نفره و... تمایل بیشتری دارند.تحقیقات نشان می دهد این گونه ورزش های گروهی برای سلامت روحی بسیار مفید تر هستند.
منبع: The Telegraph

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.13977s, 19q