رخ نمايي نمادهاي پايتخت پس از مدت ها گم شدن در آلودگي هوا

۱۳۸۷/۱۱/۲۴ - ۱۱:۴۹ - کد خبر: 15140
 رخ نمايي نمادهاي پايتخت پس از مدت ها گم شدن در آلودگي هوا
شهر تهران که بخصوص در يکي دو ماه اخير با وارونگي هوا از آلودگي شديد رنج مي برد، صبح امروز و پس از رگبار و تگرگ هاي شديد زمستاني هواي پاک تنفس کرد و نمادهاي راست قامت خود را به چشم ديد.
بارش مداوم باران موجب شد هواي تهران در شرايط کاملا سالم قرار گرفته و آسماني پاک با پوشش ابرهاي سفيد بر سر پايتخت نشينان سايه افکند.
شهر تهران که از ابتداي امسال روزهاي آلوده زيادي را در هواي خود تجربه کرده بود و اين شرايط حتي تبديل به بحراني جدي در ماههاي اخير در شهر شد، امروز شاخص هاي آلودگي هوا در وضعيت سالم قرار گرفت و پس از مدت ها کمي از نگراني هاي ناشي از آلودگي هوا کاست.
شهروندان تهراني صبح امروز هوايي کاملا سالم تنفس کردند و در زير آسمان پاکيزه شهر به نظاره نمادهاي استوار پايتخت برج ميلاد و آزادي و کوهپايه هاي شمال شهر نشستند.
به گزارش ایرنا، هم اکنون باد نسبتا خنکي که در شهر مي وزد، در کنار هواي پاک، شرايط ويژه اي را براي زندگي مطلوب در شهر فراهم کرده است.
از سويي، اجراي طرح هاي تشديد کنترل تردد در محدوده زوج و فرد خودرو و کاهش 30 درصدي ترافيک در روزهاي اخير با اجراي چنين طرح هايي، رواني تردد در شهر را نتيجه داشته که به همراه هواي پاک صبح امروز تهران، جنب و جوش خاصي را در ميان شهروندان ايجاد کرده است.
البته بارش شديد باران صبح امروز در تهران برخي آبگرفتگي ها در نقاط پر تردد شهر را به دنبال داشت و وجود زباله هاي مغازه ها در انهار و حجم پايين شبکه هاي انتقال آبهاي سطحي به همراه فقدان شبکه فاضلاب شهري موجب شد شهروندان در برخي نقاط شهر با چاتله هاي پر آب مواجه شوند.
در خيابان وليعصر و محدوده ساختمان وزارت بازرگاني و سفارت سوريه بالا زدن آب از نهار خيابان وليعصر موجب شد برخي مغازه هاي حاشيه اين خيابان کرکره مغازه خود را کشيده تا آب وارد مغازه نشود.
ماموران گشت هاي 137 شهرداري تهران نيز در حال رفع برخي نقاط آبگرفته در شهر هستند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.48225s, 19q