هزمان با سفر کاروان دولت تدبیر و امید به خراسان شمالی:

عیادت وزیر بهداشت از نرگس ٧ ساله / دستور وزیر به دانشگاه علوم پزشکی بجنورد برای درمان سریع

۱۳۹۴/۰۳/۲۴ - ۱۴:۳۲ - کد خبر: 151414

سلامت نیوز: دکتر هاشمی لحظاتی پیش با حضور در منزل نرگس رسولی کودک ٧ ساله مبتلا به نوعی بیماری پوستی حاد به دانشگاه علوم پزشکی بجنورد ماموریت داد برای درمان و تامین هزینه های این کودک هر چه سریع تر اقدام کنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت ، دکتر هاشمی که روز جاری همزمان با سفر کاروان دولت تدبیر و امید به خراسان شمالی سفر کرده بود، در کنار بازدیدها و جلسات کاری خود برنامه مهم دیگری را نیز در دستور کار خود قرار داده بوده و آن هم عیادت از کودک هفت ساله به نام نرگس رسولی بود که به دلیل ابتلا به نوعی بیماری ژنتیکی و پوستی خاص به شدت از عوارض ناشی از این بیماری رنج می برد.

پدر نرگس کارگر ساده ای است که به گفته وی تامین هزینه های درمانی و مراقبت های ویژه از کودکش موجب خانه نشینی اش شده و تنها یک روز در هفته به سر کار می رود.

مادر نرگس نیز می گوید: نرگس به شدن افسرده شده است چون به دلیل ضایعات پوستی روی صورتش همبازی ندارد و مدام از این وضعیت و دردهای غیر قابل تحمل شکایت می کند، و تنها هم بازی اش ابراهیم برادر نوجوانش است.

وی با ابراز خوشحالی از حضور از وزیر بهداشت و مسئولان درمان دانشگاه علوم پزشکی عنوان کرد: از دریافت کمک نا امید بودیم و باورم نمی شود که امروز شما اینجا هستید.

دکتر هاشمی در این دیدار ، گزارش مسئولان بهداشتی منطقه؛ دانشگاه علوم پزشکی این استان و توضیحات پزشکان معالج را مورد بررسی قرار داد.

وزیر بهداشت با توجه به خارج بودن داروهای خاص از فهرست پوشش تعهدات بیمه ای ، دستور پیگیری و کمک لازم برای تامین دارو و هر گونه کمک لازم به " نرگس" را صادر کرد.

دکتر هاشمی این نوع بیماری خاص را فاقد درمان های فوری و قطعی دانست و با توجه به وجود نمونه های مشابه، اقدامات پیشگیرانه و نیز تامین خدمات پزشکی مطلوب و داروهای مورد نیاز را ضروری دانست.

وی با توجه به تاثیری که این گونه بیماری ها بر فرآیند رشد کودکان دارند، از مسئولان بهداشتی منطقه و پزشکان نرگس رسولی خواست تا به این موضوع در روند درمانی وی توجه داشته باشند.

در عیادت وزیر بهداشت که چند تن از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی بجنورد نیز وی را همراهی می کردند مقرر شد دانشگاه علوم پزشکی مراحل درمان و کنترل بیماری نرگس را دنبال کرده و هزینه های درمان و مراقبتهای مورد نیاز نیز تامین شود.

نرگس هفت ساله معصوم که آرزویش زندگی کردن همچون سایر کودکان است با لبخندی بر لب میهمانان منزل کوچکشان را بدرقه کرد

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
mohsen
از روزی که این اون گزارشو شنیدم خیلی ناراحت شدم و پیگیر حال این عزیزم و الان خوشحالم که این خبر رو میشنوم
از طرف من بهش بی صبرانه منتظر شنیدن خبر سلامتیش هستم زود خوب شو من خودم هم بازیت میشم
mahsa
خدا رو شکر انشاا... که نرگس خیلی زود درمان بشه
mohsen
امین کاش ادرسشو داشتم برا هدیه ای چیزی میفرستادم کسی نمیتونه ادرسشو بهم بده
6.26251s, 21q