ادغام بهداشت روان در نظام PHC براي نهادينه کردن سلامت در جامعه است

۱۳۸۷/۱۱/۲۶ - ۱۶:۵۰ - کد خبر: 15152
 ادغام بهداشت روان در نظام PHC براي نهادينه کردن سلامت در جامعه است
محمدباقر صابري زفرقندي روز پنج شنبه در حاشيه بازديد از نمايشگاه دستاوردهاي سي ساله انقلاب در مصلاي تهران افزود: سياست اين وزارتخانه، ارتقاي ‌کمي و کيفي خدمات سلامت روان در نظام شبکه و پزشک خانواده است.
وي به تشريح دستاوردهاي بخش سلامت روان کشور پرداخت و در راس آن به ادغام سلامت روان در نظام شبکه بهداشت و درمان اشاره کرد و آن را عامل تسهيل دسترسي خدمات سلامت روان با هزينه کم براي اقشار مختلف جامعه به خصوص‌ در روستاها و شهرستان ها ارزيابي کرد.
صابري زفرقندي اظهار داشت: محقق شدن قانون بهداشت روان يکي از اين دستاوردها است که درسال­هاي گذشته قانوني براي اين حوزه وجود نداشته ولي هم اکنون اين قانون به مراحل نهايي رسيده و با حضور متخصصان حوزه­هاي مختلف قضايي- حقوقي و دانشگاهي، درآينده نزديک از طي مراحل اداري، به مراجع مربوطه ابلاغ مي شود.
به گزارش ایرنا، مديرکل دفتر سلامت رواني، اجتماعي و اعتياد به توسعه کمي و کيفي پيشگيري درمان سوء ‌مصرف مواد مخدر در جامعه اشاره کرد و ياد آور شد: بسيج شدن توانمندي هاي دانشگاه هاي علوم پزشکي سراسرکشور براي کاهش بروز يا موارد جديد ابتلا به اعتياد از جمله اين برنامه ها است.
وي افزود: اميدواريم با تبديل الگوهاي خطرناک و آسيب­زاي سوء‌مصرف به الگوهاي کم­خطر و تحت نظارت نظام بهداشتي، به مرحله­اي برسيم که مصرف مواد پرخطر و تزريقي به حداقل ممکن کاهش يابد که دراين صورت کمک شاياني به سلامت روان جامعه خواهد شد.
صابري زفرقندي ابــراز اميدواري کرد که بــا همت مسوولان ستا مبارزه با مــواد مخدر کشور معضل اعتياد به مرحله­اي برسد که نياز کشور به مراکز کاهش آسيب به حداقل ممکن رسيده تا بتوانيم با عاري ساختن جامعه از اعتياد ويرانگر گام بزرگي درجهت سلامت جامعه برداريم.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.41008s, 19q