مدارک بيش از پنج هزار پزشک در دبي بررسي مي شود

۱۳۸۷/۱۱/۲۶ - ۱۷:۰۲ - کد خبر: 15164
 مدارک بيش از پنج هزار پزشک در دبي بررسي مي شود
اين مسوول که خواست نامش فاش نشود‘گفت ، اين اقدام پس از بررسي پرونده يک طبيب زن از کشورهاي اروپايي صورت مي گيرد که در کشور خود مرتکب خلاف شده بود اما در دبي در امور پزشکي فعاليت مي کرد.
به گفته وي، اين اداره پس از بررسي و تاييد گواهي مدارک پزشکي پزشکان و استعلام از محل صادر کننده آن و سنجش ميزان توانايي و تجربيات آنها در بيمارستان هايي که قبلا در آن فعاليت داشتند‘ به آنها اجازه فعاليت خواهد داد.
اين مسوول در اداره بهداشت دبي گفت: اين مرکز اظهارات پزشکان در مورد تخصص و مدرک پزشکي خود را با نتايج استعلام و بررسي هاي انجام شده تطبيق خواهد داد و در صورت خلاف ‘ اجازه فعاليت آنها را لغو خواهد کرد.
به گزارش ایرنا، اين برنامه ابتدا شامل پزشکان و دندان پزشکان ، پرستاران ، کادر فني و سپس بقيه کارکنان بيمارستاني خواهد شد .
به گفته وي‘ هم اکنون 10 ارگان و نهاد مسوول صدور گواهي کار براي پزشکان در دبي فعاليت مي کنند که بايد اين مسووليت برعهده يک نهاد واحد قرار گيرد.
اين مسوول افزود که جواز فعاليت پزشکاني که مدارک خود را تا زمان اعلام شده به اين اداره تحويل ندهند به صورت موقت صادر و در صورت ندادن مدارک تا مهلت تعيين شده مجوز آنها باطل خواهد شد و در صورت لزوم به پرداخت جريمه نيز محکوم خواهند شد.
وي افزود: اين قانون شامل همه پزشکان فعال در بخش خصوص و دولتي در بيمارستان هاي راشد ، دبي، الوصل و بيمارستان آمريکايي و ايراني در دبي خواهد شد.
وي هدف از اجراي اين برنامه را تنظيم دايره فعاليت هاي پزشکي و بخصوص ارتقاي سطح خدمات بهداشتي در دبي ذکر کرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.44817s, 18q