خطر در کمين ستون فقرات دانش‌آموزان است!

۱۳۸۷/۱۱/۳۰ - ۱۰:۲۴ - کد خبر: 15201
خطر در کمين ستون فقرات دانش‌آموزان است!
دکتر مرتضي محسني راد فيزيوتراپ در گفت وگو با ایسنا افزود: بخشي از دلايل اين مشکل شناخته شده نيست اما مناسب نبودن ميز و نيمکت‌ها، غيراستاندارد بودن ارتفاع و کف آنها، نحوه بد نشستن و راه رفتن، نداشتن تحرک کافي در دختران دانش آموز و استفاده نامناسب از کيف و کوله پشتي از جمله عوامل مهمي است که در ايجاد مشکلات ستون فقرات آنان تاثيرگذار است.

اين متخصص فيزيوتراپي تاکيد کرد: معمولا زماني فرد متوجه اين مشکل مي‌شود که دچار دردهاي عضلاني شده است، در حالي که اين درد نشانه شروع مشکل نيست و از پيشرفت بيماري خبر مي‌دهد. تغيير شکل در ستون فقرات نيازمند جراحي است که هم هزينه‌هاي بالايي دارد و هم عوارض جانبي آن زياد است.

دکتر محسني راد افزود: مشکلات ستون فقرات نه تنها رشد عضلاني - استخواني را دچار مشکل مي‌کند بلکه به بيماري‌هاي قلبي - عروقي نيز منجر مي‌شود. همچنين اين معضل در درازمدت به درد ناحيه لگن، دردهاي عضلاني و کمردردهاي شديد منجر مي‌شود.

اين متخصص فيزيوتراپي در پايان خاطرنشان کرد: گودي بيش از حد کمر، قوز پيدا کردن، افتادگي شانه‌ها و بي‌تناسبي عضلاني در سنين رشد که دختران و پسران به وضعيت ظاهري خود اهميت مي‌دهند ممکن است با آسيب‌هاي عاطفي ناشي از آن نيز همراه باشد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.84753s, 18q