محققان با تركيب آرسنيك و ويتامين A سرطان خون را درمان كردند

۱۳۸۷/۱۲/۰۱ - ۱۱:۳۲ - کد خبر: 15220
محققان با تركيب آرسنيك و ويتامين A سرطان خون را درمان كردند
پژوهشگران طي يك مطالعه طولاني مدت در چين توانستند به شيوه‌اي ايمن و موفقيت آميز بيماران مبتلا به سرطان خون و سرطان مغز استخوان را با تركيب اين دو ماده معالجه كنند.

پژوهشگران اين رژيم را براي 85 بيمار تجويز كرده و به طور متوسط به مدت 70 ماه آنها را تحت نظر داشته‌اند. از بين اين تعداد بيمار تحت آزمايش، 80 نفر به طور كامل بهبود نسبي بيماري را تجربه كردند و محققان هيچ مشكل طولاني مدتي در ارتباط با بيماري در قلب يا شش‌هاي آنها را پيدا نكردند. هم چنين رشد ثانويه سرطان نيز در اين افراد مشاهده نشد.

اين محققان تاكيد كردند: دو سال پس از درمان، ميزان آرسنيك موجود در خون و ادرار اين افراد كاملا كمتر از حد استانداردهاي تعيين شده بود و تنها در موارد بسيار محدودي بيشتر از حد كنترل بوده است.

پژوهشگران تاكيد كردند كه اين نوع روش درماني موثر بوده و بهتر از مصرف دارو به تنهايي عمل مي‌كند.

اين محققان توصيه مي‌كنند كه از روش جديد مي‌توان براي بهبود بيماران مبتلا به سرطان خون و مغز استخوان استفاده كرد.

گفتني است، با وجودي كه ويتامين A از سوي برخي كارشناسان به عنوان يك شيوه معالجه امكان پذير در نظر گرفته مي‌شود اما اين اولين باري است كه تاثير ويتامين مزبور در يك مطالعه بلند مدت و در اين دوره زماني طولاني مورد مطالعه قرار مي‌گيرد. از قرن هجدهم تركيبات ارسنيك به عنوان دارويي براي درمان بيماري هاي خاص مورد استفاده قرار مي گرفته است. سازمان غذا و داروي آمريكا، اين ماده را در سال 2000 براي درمان مبتلايان به سرطان خون و مغز استخوان تاييد كرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.37254s, 18q