گوجه فرنگي از بروز سرطان‌هاي پروستات و رحم پيشگيري مي‌كند

۱۳۸۷/۱۲/۰۳ - ۱۵:۳۰ - کد خبر: 15239
گوجه فرنگي از بروز سرطان‌هاي پروستات و رحم پيشگيري مي‌كند
مسعود كيمياگر در گفت‌وگو با فارس گفت: گوجه فرنگي سرشار از ويتامين A و C است و مقدار زيادي كارتنوئيد دارد كه مهم‌ترين آن ليكوپن است.
وي با اشاره به اين كه ليكوپن ماده‌اي بسيار مفيد و باعث سلامتي مي‌شود، افزود: برخي از كارخانجات داروسازي، ليكوپن را به كپسول‌هاي مولي ويتامين مينرال اضافه كرده‌اند.
كيمياگر در خصوص اين كه گوجه فرنگي بسيار كم كالري است خاطرنشان كرد: افرادي كه از رژيم غذايي خاصي پيروي مي‌كنند، مي‌توانند از گوجه فرنگي استفاده كنند.
عضو هيئت علمي انستيتو تحقيقات تغذيه‌اي و صنايع غذايي ايران در ادامه بيان كرد: از گوجه فرنگي مي‌توان به جاي ميوه استفاده كرد.
كيمياگر در خصوص مصرف گوجه فرنگي تصريح كرد: مصرف اين ماده در كنار تمام وعده‌هاي غذايي مي‌تواند بسيار مفيد باشد.
وي با اشاره به اين كه مصرف گوجه فرنگي باعث افزايش جذب آهن در مواد غذايي گياهي مي‌شود افزود: آهن موجود در گياهان به خوبي جذب بدن نمي‌شود و وجود ويتامين ث موجود در گوجه فرنگي سبب جذب آهن مواد گياهي مي‌شود.
اين متخصص تغذيه افزود: گوجه فرنگي سبب خنثي شدن نيترات و نيتريت‌هاي موجود در كالباس، سوسيس و غذاهايي كه داراي مواد افزودني هستند مي‌شود.
وي با اشاره به اينكه بخشي از ويتامين‌ «ث» گوجه فرنگي در اثر پخته شدن از بين مي‌رود بيان داشت : قابليت جذب كاروتن‌هاي موجود در گوجه فرنگي در اثر پخته شدن بيش‌تر مي‌شود.
كيمياگر در پايان خاطر نشان كرد: گوجه فرنگي در غذاهايي مثل آبگوشت و خورشت‌ها به طور كامل ريخته شود و برشي در آن ايجاد نشود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.72541s, 18q