افراد سرد مزاج بیشتر مستعد ابتلاء به بیماری ام اس هستند

۱۳۸۷/۱۲/۰۵ - ۱۲:۰۷ - کد خبر: 15258
افراد سرد مزاج بیشتر مستعد ابتلاء به  بیماری ام اس هستند

حسین خیر اندیش درگفتگو باخبرنگار سلامت نیوز افزود: اگر بخواهیم این بیماری را براساس موقعیت جغرافیایی دسته بندی کنیم بنابراین در مناطق سرد و مرطوب مثلا شمال کشور توسعه بیشتری دارد.
وی با اظهار اینکه مردانی که سیستم سرد مزاجی آنها غالب است و اکثر مردانی که تحت استرس یا مصرف غذاهای سردی هستند به بیماری ام اس مبتلا می شوند.
مدیر موسسه تحقیقات حجامت ایران اظهارداشت: افرادی که دارای تیپ شخصیتی بلغمی ( سرد و تر) هستند و یا شخصیت صفراوی بلغمی دارند ( مزاج گرم و خشک یا سرد و تر) قابلیت ابتلا به بیماری ام اس را بیشتر دارند .
وی با اشاره به اینکه بیماری ام اس از طریق حجامت و مصرف غذای گرم به طور کامل قابل است اضافه کرد: افرادی که اندام فوقانی گرمی دارند و ازاندام تحتانی سردی برخوردارند بیش از سایرین مبتلا به بیماری ام اس خواهند شد.
خیر اندیش با اعلام اینکه افراد سرد مزاج باید از طریق خوراک های گرم و بویایی گرم درمان شوند تصریح کرد: حجامت تر، گرم و خشک، آتشین، سوزنی و آبی از انواع حجامت است که سه حجامت اول در ایران و حجامت سوزنی در چین و آمریکا و حجامت آبی نیز در امریکا بیشتر مورد استفاده است.
وی ادامه داد: این تحقیقات از چند سال پیش آغاز شد وبه مدت یک و نیم ماه ماده شیمیایی آنها را قطع کردیم وبرروی بیش از یک صد نفر آزمایش انجام شد به گونه ای که ازطریق حجامت و غذاهای گرم، تاکنون هفتاد درصد از بیماران تحت آزمایش به درمان قطعی رسیدند و سی درصد رو به درمان هستند .

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.48492s, 18q