ماده ايراني پر كردن دندان از وزارت بهداشت مجوز توليد مي‌گيرد

۱۳۸۷/۱۲/۰۷ - ۱۲:۳۹ - کد خبر: 15271
ماده ايراني پر كردن دندان از وزارت بهداشت مجوز توليد مي‌گيرد
كامران باقري لنكراني در جمع خبرنگاران افزود:‌ اين ماده پر كردن دندان كه توسط يكي از محققان دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي در سال گذشته توليد شد، هم هزينه كمتري نسبت به مشابه خارجي دارد و هم اثربخشي آن بالاتر است، مطالعه كشوري آن در 5 استان با موفقيت به پايان رسيده است و به زودي مجوز توليد انبوه آن صادر مي‌شود.
وي همچنين درباره توليد مواد روانگردان از قرص‌هاي موجود در بازار گفت: متأسفانه برخي افراد سودجو از مواد شيمياي مختلف از جمله قرص‌هاي داراي مجوز براي توليد قرص‌هاي روانگردان استفاده مي‌كنند به همين علت وزارت بهداشت در توليد و توزيع برخي قرص‌ها و ميزان سهميه آن براي داروخانه‌ها و بيماران تجديد نظر كرده است.
وزير بهداشت همچنين با اشاره به هماهنگي بين اورژانس كشور و هلال احمر براي اجراي طرح امداد نوروزي در هفته آينده گفت: علاوه بر 1600 پايگاه ثابت اورژانس كشور، هلال احمر نيز پايگاه‌هاي امدادي خود را در ايام نوروز بين 2 تا 3 برابر مي‌كند،‌ پايگاه‌هاي سيار اورژانس كشور نيز در اين مدت افزايش مي‌يابند.
وي افزود: قرار است با هماهنگي وزارت بهداشت، پايگاه‌هاي هلال احمر بيشتر در نقاط كور اورژانس و جاهايي كه اورژانش كشور پايگاه ثابت يا سيار ندارد مستقر شوند تا پوشش اين خدمات در كشور كامل‌تر شود.
باقري لنكراني گفت: ‌علاوه بر اين خدمات 108پايگاه سلامت نوروزي با حضور پزشك عمومي و دستگاه‌هاي اوليه پزشكي در جاده‌هاي پر رفت و آمد كشور در ايام نوروز راه‌اندازي مي‌شوند.
وي اضافه كرد: در ايام نوروز همچنين 15پايگاه امداد هوايي اورژانس و هلال احمر نيز در صورتي كه آب و هوا اجازه دهد در مناطق صعب العبور به امداد رساني مجروحان و بيماران مي‌پردازند، در شهرهاي پر ترافيك مانند تهران نيز برنامه وزارت بهداشت به طور كلي افزايش تعداد پايگاه‌هاي اورژانس ثابت و ورود آمبولانس‌هاي موتوري با نام موتورلانس به سيستم است.
وزير بهداشت گفت: زمان رسيدن اورژانس بر بالين بيماران در تهران سال 84 حدود 16 دقيقه بود كه امروز به حدود 11دقيقه كاهش يافته است.
وي افزود:‌ در زمان حاضر 136 موبايل آمبولانس يا آمبولانس‌هاي مجهز به دستگاه ICU با حضور پزشك عمومي در كشور فعال است كه 15تاي آن در تهران است.
باقري لنكراني همچنين تاكيد كرد: به زودي سيستم ارتباطي اورژانس كشور از آنالوگ به ديجيتال تغيير مي‌كند و به اين ترتيب امكان فرستادن اطلاعات بيماران مانند نوار قلب، علايم حياتي و پزشكان مقيم بيمارستان فراهم مي‌شود و امكان درمان از راه دور نيز فراهم خواهد شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.22875s, 18q