تشكيل مجمع خيرين سلامت در 30 استان و ثبت كشوري آن به زودي

۱۳۸۷/۱۲/۰۷ - ۱۳:۴۵ - کد خبر: 15282
تشكيل مجمع خيرين سلامت در 30 استان و ثبت كشوري آن به زودي
دكتر كامران باقري لنكراني در حاشيه سومين اجلاس هيات امنائ مجمع خيرين سلامت كشور در جمع خبرنگاران با اشاره به وجود نيازهاي بخش بهداشت و درمان درعرصه‌هاي متعدد ساخت، تعمير و تجهيز بيمارستان‌ها و مراكز بهداشتي درماني، خريد دستگاه‌ها، حمايت از بيماران و يا حتي تشويق اظهار كرد: اين بحث در تحقيقات، آموزش پزشكي و حتي امور دانشجويي قابل پيگيري است.

وي، ادامه داد: به عنوان مثال در استان اصفهان مركز تحقيقاتي با مشاركت خيرين ساخته و در شرف بهره‌برداري است، همچنين خوابگاه دانشجويي هم در خوزستان و دانشكده‌اي در رفسنجان با مشاركت خيرين در حال ساخت است.

وزير بهداشت، با اظهار اميدواري به حضور اثر گذارتر خيرين سلامت براي رفع نيازها در زمينه‌هاي مختلف گفت: كميته‌اي در وزارت بهداشت مسوول نيازسنجي دستگاه‌ها و تجهيزات پزشكي براساس تكليف قانوني به موجب ماده 89 قانون توسعه و سطح بندي است كه اعلام و از كمك خيرين بهره‌مند مي‌شوند.

دكتر لنكراني، با اشاره به سابقه چندين ساله فعاليت‌هاي خيرخواهانه و انسان دوستانه در كشور به صورت خيرات و موقوفات گفت: از مهم‌ترين موقوفات در سال‌هاي اخير تشكيل مجمع خيرين سلامت بود كه با هدف تجميع و ساماندهي فعاليت خيرين بر اساس نياز كشوري تشكيل شد.

وي، با تاكيد برغيردولتي بودن اين مجمع و رهايي از ديوان سالاري‌هاي اداري افزود: با توجه به 30 سال سابقه خدمت حاج آقا نيري در كميته امداد امام خميني (ره) تلاش شد تا از تجارب ارزشمند ايشان در اين مجمع استفاده شود.

وزير بهداشت، در پايان يادآور شد: خيرين تاكنون طي اين مدت كوتاه (يكسال و اندي فعاليت) آثار خوبي در ساخت خانه بهداشت، تسهيلات زايماني، بيمارستان، اهدا دستگاه‌هاي مختلف اعم از دياليز داشته‌اند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.69057s, 18q